sobota, 20 kwietnia, 2024

Coraz więcej młodych ludzi korzysta z aplikacji randkowych, które pozwalają poznawać osoby w podobnym wieku z bliższej i dalszej okolicy. Wystarczy parę kliknięć, żeby zarejestrować się na takim portalu i kilka kolejnych, aby uzupełnić swój profil. Ale czy to na pewno bezpieczne?

Rozwój technologii a miłość.

Ostatnia dekada to ogromy rozwój technologii, a w szczególności internetu i podręcznych telefonów. Dzisiaj młodzież, a często także dzieci ma dostęp do całego świata on-line prawie za darmo. Korzysta z tego na różne sposoby: gry internetowe, YouTube, Facebook czy darmowy portal randkowy.

Większość tego typu portali ma ograniczenia wiekowe dla swoich użytkowników, jednakże łatwo je obejść poprzez podanie zawyżonego wieku, bo nikt tego nie weryfikuje. W związku z tym młode osoby zaglądają tam z ciekawości, albo w celu poznania kogoś nowego.

Przede wszystkim bezpieczeństwo.

Na takich portalach bardzo łatwo jest się pod kogoś podszyć albo wręcz stworzyć sobie nową tożsamość. Pół biedy, jeżeli jest to zrobione tylko dla żartu (chociaż oczywiście niemoralne), ale za internetową znajomością może kryć się prawdziwe niebezpieczeństwo, nie tylko dla dzieci.

Darmowe portale randkowe wprowadzają różne zabezpieczenia przed oszustami. Jeden z najpopularniejszych portali w Polsce weryfikował użytkowników na podstawie ich dowodu osobistego i po takiej weryfikacji zamieszczał odpowiedni znacznik na profilu danej osoby. Niestety wzrastająca ilość aplikacji randkowych uniemożliwia weryfikację użytkowników.

Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo?

Umawianie się przez internet zawsze będzie wiązać się z pewnym ryzykiem, jednakże można je zminimalizować. Jeszcze przed pierwszym spotkaniem, a nawet w trakcie samego pisania warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Pisząc z kimś dobrze byłoby poznać przynajmniej kilka szczegółów o tej osobie. Oczywiście, wiele mówi już sam profil, ale jeżeli ktoś unika mówienia o sobie to powinno dać nam to do myślenia. W przypadku umawiania się na pierwszą randkę należy wybrać w miarę uczęszczane miejsce, na przykład kawiarnię albo restaurację.

Tysiące par na świecie jest dowodem, że darmowy portal randkowy jest szansą na miłość. Zwróćmy jednak uwagę na to z kim chcą się umawiać nasze dzieci, a także my sami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z darmowego portalu randkowego Randkuj.my

Tags: ,
live url live url Metalowy stojak na papier toaletowy loft