czwartek, 20 czerwca, 2024

Mieszkania w bloku zwykle nie zapewniają odpowiedniego metrażu, aby urządzić osobny salon. Z tego właśnie względu w większości lokali funkcjonują tzw. pokoje dzienne, które służą do relaksu, wypoczynku czy przyjmowania gości. Udana aranżacja pokoju dziennego w bloku powinna uwzględniać potrzeby wszystkich domowników, dlatego trzeba ją dobrze przemyśleć.

 

Aranżacja pokoju dziennego w bloku – salon otwarty na kuchnię

Salon otwarty na kuchnię to częste rozwiązanie we współczesnym budownictwie. Pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, ale jednocześnie wymaga odpowiedniego urządzenia. Aranżacja pokoju dziennego w bloku, gdy wnętrza są połączone, wymaga funkcjonalnych rozwiązań. Należy przy tym pamiętać, że wystrój oby pomieszczeń musi do siebie pasować, aby wnętrze dobrze wyglądało.

Można też oddzielić salon od kuchni, np. za pomocą specjalnych parawanów lub meblościanki. Rozwiązaniem trudniejszym jest postawienie ścianki działowej. To zadanie najlepiej powierzyć fachowcom. Ciekawym pomysłem są szklane panele, za pomocą których pokój dzienny można podzielić na strefy, nie zmniejszając optycznie jego powierzchni.

 

Aranżacja pokoju dziennego w bloku – najważniejsze meble

W pokoju dziennym, który jest połączony z kuchnią, musi się znaleźć miejsce na stół, przy którym rodzina będzie spożywać posiłki. Aranżacja pokoju dziennego w bloku musi obejmować również miejsce do pracy, a taki stół znakomicie się do tego nadaje. Jest to więc mebel wielofunkcyjny, który warto ustawić bliżej kuchni.

We wnętrzu pełniącym rolę pokoju dziennego musi też znaleźć się miejsce na wygodną sofę, fotele i stolik do kawy, a także telewizor. Przyda się również niewielka komoda i delikatne półeczki na książki czy potrzebne akcesoria. Warto pamiętać o odpowiednim oświetleniu, zwłaszcza nad stołem jadalnianym oraz w pobliżu sofy i foteli.

 

Tags: , ,
https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://ciechpress.pl/ciechanow/czy-warto-kupic-ubezpieczenie-samochodowe-online-zalety-i-wady zobacz