poniedziałek, 27 maja, 2024

Stomatolodzy już od dawna zwracają uwagę na to, że bruksizm, a więc choroba polegająca na niekontrolowanym zgrzytaniu zębami, może być wyjątkowo niebezpieczny. Także lekarze innych specjalizacji apelują do pacjentów, aby podchodzić do wspomnianego schorzenia z należytą powagą.

Pewna niechęć do walki z bruksizmem widoczna wśród Polaków, może być motywowana mitami związanymi z tą chorobą. Wiele osób nie szuka pomocy u lekarza trwając w przekonaniu, że nie jest to choroba, którą można leczyć. Rzeczywiście, doprowadzenie pacjenta z bruksizmem do pełnego wyleczenia nie jest proste, nie jest jednak niemożliwe. Dotychczasowe niepowodzenia były podyktowane przede wszystkim niewłaściwym podejściem do choroby. Dziś wiemy jednak, że bruksizm może mieć  wiele przyczyn, a tylko ustalenie tego, co jest jej źródłem, może pozwolić na rozpoczęcie leczenia.

Pierwszym krokiem niezmiennie pozostaje wizyta u stomatologa. Jeśli lekarz ten nie znajdzie przyczyn problemów ze zgrzytaniem zębami, z pewnością doradzi poszukiwanie ich z pomocą lekarzy innych specjalizacji.

Tags:
Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10001 milliseconds with 20665 bytes received
https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ https://beesafe.pl/portalklienta/logowanie