niedziela, 25 września, 2022

Stomatolodzy już od dawna zwracają uwagę na to, że bruksizm, a więc choroba polegająca na niekontrolowanym zgrzytaniu zębami, może być wyjątkowo niebezpieczny. Także lekarze innych specjalizacji apelują do pacjentów, aby podchodzić do wspomnianego schorzenia z należytą powagą.

Pewna niechęć do walki z bruksizmem widoczna wśród Polaków, może być motywowana mitami związanymi z tą chorobą. Wiele osób nie szuka pomocy u lekarza trwając w przekonaniu, że nie jest to choroba, którą można leczyć. Rzeczywiście, doprowadzenie pacjenta z bruksizmem do pełnego wyleczenia nie jest proste, nie jest jednak niemożliwe. Dotychczasowe niepowodzenia były podyktowane przede wszystkim niewłaściwym podejściem do choroby. Dziś wiemy jednak, że bruksizm może mieć  wiele przyczyn, a tylko ustalenie tego, co jest jej źródłem, może pozwolić na rozpoczęcie leczenia.

Pierwszym krokiem niezmiennie pozostaje wizyta u stomatologa. Jeśli lekarz ten nie znajdzie przyczyn problemów ze zgrzytaniem zębami, z pewnością doradzi poszukiwanie ich z pomocą lekarzy innych specjalizacji.

Tags:
Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10000 milliseconds with 18428 bytes received
https://sitenegaar.com/jakie-drzwi-zewnetrzne-wybrac-przydatne-wskazowki/ https://promyana-bg.org/sypialnia-nowoczesna-jak-ja-urzadzic/ https://source-reklama.pl/znajdz-przyjemnosc-w-codziennym-gotowaniu/