piątek, 1 grudnia, 2023

Od lat bardzo chętnie do wykańczania ścian i posadzek wybierane są płytki ceramiczne. Szeroki wybór sprawia, że każdy bez trudu znajdzie płytki idealne dla siebie. W sklepach obok tradycyjnych kafelków do wyboru są także płytki rektyfikowane.

Czym jest ratyfikacja płytek?

W procesie wytwarzania płytek nie da się osiągnąć płytek, które będą identyczne. Bardzo często płytki różnią się rozmiarem, a ich brzegi są nierówne. Coraz częściej więc producenci poddają płytki rektyfikacji. Polega on na tym, że brzegi płytek obrabiane są mechanicznie. Kąt w narożnikach płytek rektyfikowanych wynosi 90 stopni, ich brzegi są niemal identyczne. Dzięki temu można je układać zachowując odległość między nimi od 0,5 do 1,5 mm. W efekcie fuga jest minimalna, a powierzchnia z tak ułożonych płytek idealnie gładka.

Do jakich pomieszczeń?

Płytki rektyfikowane można układać we wszystkich pomieszczeniach. Nadają się do kuchni, łazienek, do salonów i do przedpokoju. Najlepszy efekt estetyczny można jednak osiągnąć montując je w przestronnych pomieszczeniach.

Tags: ,
https://eltying.com.pl/epilacja-laserowa-a-aktywnosc-fizyczna-co-warto-wiedziec/ https://eltying.com.pl/co-wchodzi-w-sklad-kinezyterapii/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/