czwartek, 25 lipca, 2024

Od lat bardzo chętnie do wykańczania ścian i posadzek wybierane są płytki ceramiczne. Szeroki wybór sprawia, że każdy bez trudu znajdzie płytki idealne dla siebie. W sklepach obok tradycyjnych kafelków do wyboru są także płytki rektyfikowane.

Czym jest ratyfikacja płytek?

W procesie wytwarzania płytek nie da się osiągnąć płytek, które będą identyczne. Bardzo często płytki różnią się rozmiarem, a ich brzegi są nierówne. Coraz częściej więc producenci poddają płytki rektyfikacji. Polega on na tym, że brzegi płytek obrabiane są mechanicznie. Kąt w narożnikach płytek rektyfikowanych wynosi 90 stopni, ich brzegi są niemal identyczne. Dzięki temu można je układać zachowując odległość między nimi od 0,5 do 1,5 mm. W efekcie fuga jest minimalna, a powierzchnia z tak ułożonych płytek idealnie gładka.

Do jakich pomieszczeń?

Płytki rektyfikowane można układać we wszystkich pomieszczeniach. Nadają się do kuchni, łazienek, do salonów i do przedpokoju. Najlepszy efekt estetyczny można jednak osiągnąć montując je w przestronnych pomieszczeniach.

Tags: ,
https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/ Metalowy wieszak na ręczniki https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/