czwartek, 25 lipca, 2024

Analizując różne możliwości w zakresie budowy własnego domu, należałoby się zastanowić, jakie wady i zalety mają domy drewniane całoroczne. Nie ma rozwiązania idealnego, dlatego też warto w sposób rzetelny zasięgnąć wiedzy, by móc w sposób bardziej świadomy podjąć decyzję.

 

Domy drewniane całoroczne – zalety

 

Nie ma co ukrywać – domy drewniane całoroczne mają bardzo dużo zalet. Można je zbudować w czasie dużo krótszym, niż ma to miejsce w przypadku domów murowanych. Poza pierwszym etapem budowy pogoda nie ma wpływu na prace budowlane (tylko w pierwszym etapie są realizowane tzw. „mokre prace”).  Bez wątpienia dużym atutem jest również cena takiego domu – potrafi on być o kilka procent tańszy niż ma to miejsce w przypadku domów murowanych. Domy takie powstają z dużej liczby gotowych elementów , dzięki czemu nie traci się czasu na łączeniu mniejszych elementów. Nie można także zapominać o tym, iż domy drewniane całoroczne w żaden sposób nie są gorsze, niż domy murowane. Cechują się takimi samymi parametrami jeżeli chodzi o utraty ciepła, jak również żywotność domów jest na zbliżonym poziomie.

 

Czy domy drewniane całoroczne mają więc jakieś wady?

 

Ciężko to nazwać wadą, jednakże trzeba o tym wspomnieć. Chcąc sprzedać dom, niektórzy potencjalni klienci mogą być uprzedzeni. Nie mają świadomości, iż domy drewniane całoroczne są tak samo trwałe jak domy murowane, jednakże zakorzenione w naszym społeczeństwie stereotypy może sprawić, iż osoba słysząc, iż dom jest drewniany, może stracić zainteresowanie daną ofertą.

 

 

Tags: ,
Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://huddled.com.pl/hoker-industrialny-z-oparciem-komfort-i-styl-w-jednym/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/