poniedziałek, 9 grudnia, 2024

Skandynawskie domostwa kojarzą się nam jako niewielkie, ale przytulne domki, zagubione gdzieś w leśnej głuszy. Wewnątrz wesoło trzaska ogień w kominku, a domownicy popijają ciepłą kawę, ciesząc się ciszą i spokojem. W Polsce również coraz więcej osób pragnie mieszkać w ten sposób. Czy to możliwe?

Domy w konstrukcji szkieletowej w polskim krajobrazie

Dom z drewna w polskim krajobrazie nie powinien dziwić – konstrukcje szkieletowe pojawiały się u nas jeszcze pod koniec XX wieku, jednak nie cieszyły się one dużą popularnością. Wiele z nich posiadało wady konstrukcyjne, gdyż nie do końca znano sposób ich budowy. Dzisiaj projektami takich domów oraz ich budową zajmują się wyspecjalizowane firmy, takie jak mawit.com.pl.
Jakie projekty domów drewnianych cieszą się największą popularnością? Bez wątpienia są to domy piętrowe oraz domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Takie domy domyślnie tworzone są dla rodzin 2+2 lub 2+3. Ich wnętrza są przestronne, doskonale oświetlone – wszystko za sprawą licznych przeszkleń. Dodatkowo warto wiedzieć, że domy takie mogą posiadać również garaże i podjazdy. Zaletą domów drewnianych w konstrukcji szkieletowej jest to, że z czasem możemy je również rozbudować!

Dom tworzony specjalnie dla nas

Jak wygląda budowa domu z drewna? Warto wiedzieć, że moment rozpoczęcia budowy nie będzie uzależniony od pogody – to zasługa głównego budulca. Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Ile trwa budowa? W zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim szacuje się, że jest to okres od 2 do 8 miesięcy. Istotne są także koszty – a te są niższe w stosunku do budowy domu murowanego o 35%! Dom z drewna budowany jest zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego – oznacza to, że w przyszłości przyczyni się do oszczędności w naszym portfelu!

Tags: , ,
zobacz wiecje Stolik nocny z półką w stylu loft zobacz wiecje