czwartek, 25 lipca, 2024

Histerektomia to zabieg usunięcia macicy, czyli bardzo poważna operacja, która niestety odciska swoje piętno na psychice kobiety. Niestety wiadomość o zabiegu histerektomii to moment, kiedy kobieta czuje się, jakby wszystko miało za chwilę runąć. Trudno się dziwić takiemu odczuciu, jak i również przerażeniu, które wtedy towarzyszy kobiecie, ponieważ to bardzo poważna operacja, która zazwyczaj kojarzy się z najgorszym.

Tymczasem usuwanie macicy w większości przypadków wykonywane jest z zupełnie innego powodu niż rak. Usuwanie macicy przeprowadzane jest wtedy, kiedy kobieta zmaga się z licznymi oraz powiększającymi się mięśniakami. Wywołują one bardzo silne bóle, jak i miesiączki, które mogą się przedłużać aż do 10 dni.

Usuwanie macicy metodą tradycyjną

Usuwanie macicy metodą tradycyjną wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub dolędźwiowym. Metoda tradycyjna polega na otwarciu jamy brzusznej i usunięciu macicy- jeżeli zachodzi konieczność to wraz z przydatkami. Cięcie wykonuje się nad spojeniem łonowym lub od pępka do spojenia łonowego.

Usuwanie macicy metodą laparoskopową

Metoda laparoskopowa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Tuż przy pępku robi się 2-centymetrowe nacięcie, przez które lekarz wprowadza laparoskop. Przez drugie również małe nacięcie wprowadzane są mikronarzędzia i odcinana jest macica od podtrzymujących ją więzadeł oraz pochwy. Macicę przecina się na małe części i wydostaje się ją przez nacięcie w powłokach brzusznych.

Oferta Szpitala Medfemina

Szpital Medemina we Wrocławiu to prywatna placówka, która specjalizuje się w takich zabiegach jak usuwanie macicy, usuwanie endometriozy, mięśniaków macicy, torbieli, operacjach nietrzymania moczu, oraz pozostałym zakresie operacji ginekologicznych.

Tags:
zobacz zobacz zobacz wiecje