poniedziałek, 27 maja, 2024

Zdobiące koła felgi z aluminium dodają pojazdowi charakteru i klasy. Niestety, żeby samochód zachwycał swoim wyglądem, nie wystarczy zamontowanie wysokiej jakości felg. Aby metaliczna powierzchnia nie pokrywała się nieestetycznymi, wyjątkowo trudnymi do usunięcia zabrudzeniami i widocznymi gołym okiem, głębokimi rysami, należy odpowiednio o nią dbać. Jak to zrobić? Sprawdź!

Podstawa: mycie

Najważniejszym etapem pielęgnacji aluminiowych felg jest ich regularne mycie. Eksperci zaznaczają, że dla najlepszego efektu należy myć je nawet co 5 dni. Dlaczego tak często? Odpowiedź jest prosta: w zakamarkach i zgięciach bardzo szybko osadza się pył z okładzin hamulcowych. Zanieczyszczenia szybko zasychają, co znacznie utrudnia ich usunięcie. Jeśli będziemy zwlekać z czyszczeniem, będziemy zmuszeni używać ostrych środków chemicznych, które na dłuższą metę mogą uszkadzać lakier. Aby felgi nienagannie się prezentowały, wystarczy regularnie przepłukiwać je na myjni strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem lub ręcznie czyścić w garażu wodą z łagodnym szamponem do samochodów (odpowiednie specyfiki kupisz na stronie motopiema.pl). Pamiętaj o tym, że aluminiowe felgi należy zawsze myć na zimno.

Odpowiednie zabezpieczenie

Właścicielom pojazdów z aluminiowymi felgami zaleca się pokrycie metalu powłoką ceramiczną. Dzięki specjalnej warstwie zanieczyszczenia nie będą przywierały do metalu, felgi będą bardziej odporne na zarysowania, a Ty zdecydowanie rzadziej będziesz musiał odwiedzać myjnię. Jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności, zabieg możesz wykonać sam. Jeśli nie – zostaw to zadanie ekspertom z serwisu wyspecjalizowanego w auto-detailingu.

Tags: ,
Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10000 milliseconds with 20665 bytes received
zobacz wiecej https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://chuck.com.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/