czwartek, 20 czerwca, 2024

Czy wiesz, że w łóżku spędzasz średnio aż 1/3 swojego życia? Zadbaj więc o komfort snu. Zamów taki materac, który pozwoli Ci spać wygodnie i spokojnie każdej nocy. Wybierz z naszą pomocą materac, który najlepiej wesprze Twoje plecy, lędźwie i biodra.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze idealnego materaca do spania?
  • Jaki materac wybrać – lateksowy, kieszeniowy czy piankowy?
  • Czym są strefy twardości w materacu?

 

Materace do spania – wybierz odpowiedni model

Stoisz właśnie przed wyborem nowego materaca do spania? Nie kupuj pierwszego lepszego produktu. Najpierw przeczytaj kilka wskazówek, dzięki którym dopasujesz idealny model do swoich potrzeb. Na rynku wybór jest ogromny, dlatego zastanów się dobrze, jakiego produktu potrzebujesz. Na początek dopasuj szerokość i długość materaca do swojego łóżka. Masz kilka opcji, np. materace 160 cm x 200 cm lub 200 cm x 200 cm. Zwróć uwagę, czy materac ma wymagane atesty, co będzie potwierdzało, że powstał z materiałów wytrzymałych, przyjaznych środowisku i niezagrażających Twojemu zdrowiu. Kolejna kwestia do zastanowienia to ilość materacy. Jeżeli łóżko dzielisz z ukochaną osobą, ustal, czy zdecydujecie się na jeden duży materac czy raczej na dwa małe. Gdy macie mniej więcej tę samą wagę i wzrost, spokojnie możecie zamówić jeden materac. Wtedy twardość dobierzcie do masy ciała cięższej osoby. Kiedy różnice w wadze i wielkości są znaczne, dla większego komfortu warto zdecydować się na 2 modele dopasowane do Waszych indywidualnych preferencji.

Następnym ważnym punktem przy zakupie jest grubość materaca. Najczęściej te wyższe modele (mające nawet 20 cm szerokości) dedykowane są osobom z większą masą ciała oraz tym z chorym kręgosłupem. Bardzo ważny jest także pokrowiec Twojego materaca. Najbardziej popularne są te z wełny owczej, wiskozy czy poliestru. Jeśli borykasz się z alergią, warto zainwestować w specjalny antyalergiczny i przeciwgrzybiczny pokrowiec, minimalizujący ilość roztoczy, kurzu czy grzybów w Twojej oazie spokoju, jaką jest łóżko. Sprawdź, czy można go prać w wysokiej temperaturze i czy ma zamek błyskawiczny. Dzięki niemu szybko i bez większych problemów zdejmiesz pokrowiec, a potem ponownie go założysz.

Jaki materac wybrać – z lateksu, ze sprężynami czy z pianki?

Wiesz już, jak dobrać materac do swoich potrzeb, ale wciąż nie masz pojęcia, z którego materiału powinien być zrobiony? Spieszymy z podpowiedzią. Możemy wyróżnić lateksowe, sprężynowe oraz piankowe modele. Które są najlepsze? To zależy… Materace lateksowe, będące połączeniem lateksu syntetycznego z kauczukiem, zapewniają dobrą wentylację powietrza, wysoki komfort snu oraz wytrzymałość na odkształcenia. Są bardzo elastyczne i doskonale dopasowują się do kształtu kręgosłupa. Ich zaletą są także antybakteryjne właściwości, dlatego to dobre rozwiązanie dla alergików. Z kolei materace z systemem sprężyn umieszczonych w osobnych kieszeniach mogą mieć aż kilka stref twardości. Im więcej sprężyn, tym lepsze podparcie dla lędźwi, kręgosłupa i bioder. Dodatkowo im mniejsze sprężyny, tym lepsza wygoda podczas snu.

Materace piankowe mogą być wykonane z pianki poliuretanowej, termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Ta pierwsza jest nietrwała, dlatego najlepiej zainwestować w materiały o wyższej jakości, by po odkształceniu pianka szybko wróciła do pierwotnego kształtu, a sam materac posłużył przez długie lata. Jeśli nie potrafisz się zdecydować, wybierz taki model, który połączy wszystkie wymienione cechy. Będzie miał np. wypełnienie z pianki termoelastycznej (reagującej na temperaturę i nacisk ciała) o działaniu ortopedycznym oraz sprężyny kieszeniowe, a elementy, które wzmacniają jego konstrukcję, będą np. z kokosowej płyty, gwarantującej odporność na uszkodzenia i trwałość podczas użytkowania. Olbrzymi wybór materacy do spania oraz stelaży znajdziesz na Allegro. Nie trać czasu i znajdź coś dla siebie!

Jaki materac do spania będzie najlepszy – twardy czy miękki?

Dobór twardości materaca jest kluczowy. Ten parametr nie tylko pomaga dobrać produkt do kręgosłupa, ale też stanowi o żywotności materaca. Do wyboru masz 4 stopnie twardości:

  • H1 – miękki (do 60 kg)
  • H2 – średnio twardy (od 60 kg do 80 kg)
  • H3 – twardy (od 80 kg do 110 kg)
  • H4 – bardzo twardy (powyżej 110 kg)

Modele z oznaczeniem H1 oraz H2 to materace dla osób, które lubią spać na plecach, a produkty oznaczone symbolem H3 i H4 będą lepsze dla miłośników spania w pozycji na boku. Pamiętaj, że przy problemach z kręgosłupem bardzo twardy materac wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem. To błędnie powtarzane opinia. Wybierając najlepszy model materaca, który pozwoli Ci się wyspać, pamiętaj, że im więcej ważysz, tym twardość produktu powinna być większa. Być może dobrym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej połówki będzie tzw. materac łączony. Przy takim rozwiązaniu np. lewa strona ma twardość H2, a prawa – H3, dzięki czemu Wasz sen jest niezakłócony, a kręgosłup dobrze wyprofilowany w każdej pozycji.

Tags: , , , ,
zobacz https://podlasie24.pl/blok-promocyjny/jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodowe-przewodnik-dla-poczatkujacych-20240429140745 https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/