czwartek, 25 lipca, 2024

Dla wielu osób narty Rossignol są synonimem korzystnego stosunku jakości do ceny. Co więcej, niejeden mniej, lub bardziej profesjonalny narciarz, nie może wyobrazić sobie swoich ulubionych sportów zimowych bez produktów tejże marki. Kluczem do sukcesu są w jej przypadku testy. Co ciekawe, mają one formę wielopłaszczyznową.

Laboratorium to podstawa

Samo wyprodukowanie nart Rossignol oczywiście nie oznacza, że zostaną one od razu wprowadzone na rynek. Dotyczy to zwłaszcza nowych modeli, do których wprowadzono zupełnie nowe implementacje technologiczne. Dlatego „droga na rynek” tych produktów narciarskich, rozpoczyna się w laboratorium. To tutaj bada się ich zachowanie w warunkach zimowych, dbając jednocześnie by spełniały one wyśrubowane normy.

Jakie parametry najczęściej poddaje się analizie w laboratorium? Przede wszystkim chodzi tu o przenoszenie drgań struktury nart, a także o ich elastyczność i łatwość wypinania w razie zagrożenia. Nie wolno zapominać, że narty to nie tylko same konstrukcje nośne. To również szereg akcesoriów, które także trzeba przetestować.

Testy terenowe

Pozytywne przejście testów laboratoryjnych, to dopiero pierwszy krok na drodze do wprowadzenia nart Rossignol’a na rynek. Kolejnym, bardzo ważnym zresztą krokiem, są testy terenowe. Mogą one odbywać się na kilka sposobów. W swej początkowej fazie, mają one formę analiz przeprowadzanych przez specjalistów. Badania te przeprowadza się zwykłe na stoku, by wyeliminować wszelkie przypadkowe zmienne.

Gdy te testy zostaną pozytywnie zaliczone, czas na badania z udziałem prawdziwych użytkowników. Rossignol wpadł na bardzo ciekawy pomysł, w myśl którego na różnych eventach narciarskich instaluje się specjalne strefy testowe. Oczywiście zajmują one określoną część stoku, zwykle najlepiej dopasowane pod kątem danych nart.

Wejście na rynek i sprzedaż

Gdy poszczególne etapy testów zostaną zaliczone pozytywnie, nie można jeszcze mówić o wprowadzaniu gotowych rozwiązań na rynek. Narty Rossignol to profesjonalny sprzęt, który na każdym etapie jest poddawany określonym analizom. Tak jest i w tym przypadku. Nawet gdy poszczególne testy zostaną zaliczone, narty muszą jeszcze raz wrócić do laboratorium, w celu dokładnego przeanalizowania ich struktury.

Dzięki tej wielopłaszczyznowej formie kontroli sprzętu, narty Rossignol należą do jednych z najlepszych na rynku. Nawet jeśli w trakcie badań pojawią się drobne nieścisłości, zawsze jest czas, by móc je stosownie szybko wyeliminować, wprowadzając tym samym określone poprawki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na narty rossignol

Tags: ,
zobacz https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/