czwartek, 25 lipca, 2024

Kobiety starające się o dziecko przeważnie należą do tych, które regularnie odwiedzają gabinet ginekologiczny. A jednak pierwsza wizyta po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu ciążowego potrafi być stresująca. Jak zatem się do niej przygotować i czego się po niej spodziewać?

Do lekarza warto udać się nie wcześniej niż dwa tygodnie po ustaniu miesiączki. Właśnie wtedy zmiany w wyglądzie macicy będą już na tyle dobrze widoczne, że lekarz będzie mógł potwierdzić, że doszło do zapłodnienia. Nikogo nie powinno zdziwić jednak to, że i taką wizytę ginekolog we Wrocławiu poprzedzi wywiadem z pacjentką. Pozwoli mu to zorientować się, jakie objawy są dla niej charakterystyczne i jakie niedogodności odczuwa. Pierwsza wizyta u ginekologa po zajściu w ciążę będzie z pewnością dłuższa od standardowej. W czasie jej trwania ginekolog zwykle wykonuje badanie cytologiczne, badanie piersi, mierzenie ciśnienia, a także pomiar wagi pacjentki. Ciężarna może też oczekiwać pierwszych zaleceń odnoszących się do funkcjonowania w najbliższych miesiącach.

Tags: ,
Industrialny bukowy stolik nocny z półką zobacz https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/