czwartek, 20 czerwca, 2024

Usuwanie macicy znane też jako histerektomia to przykład operacji chirurgicznej, która w znaczący sposób ingeruje w kobiecy organizm. Nic więc dziwnego, że jego wykonanie zwykle stresuje pacjentki. Ich niepokój budzi nie tylko przebieg zabiegu, ale również jego konsekwencje. Te ostatnie są uzależnione przede wszystkim od tego, z jak zaawansowaną operacją mamy do czynienia.

Jeśli lekarz decyduje się jedynie na usunięcie macicy, nie uważa jednak, aby konieczne było pozbycie się jajników, te nadal produkują kobiece hormony płciowe. W takim przypadku rekonwalescencja jest stosunkowo krótka i zwykle nie wiąże się ze skutkami ubocznymi. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja, gdy zapada decyzja o usunięciu również jajników. Jeśli pacjentka znajduje się jeszcze w wieku rozrodczym, konsekwencją zabiegu, jakim jest usuwanie macicy zawsze jest wcześniejsza menopauza. Może być ona dotkliwa dla kobiety, dziś jednak jesteśmy w stanie eliminować jej najbardziej negatywne skutki dzięki zastosowaniu hormonalnej terapii zastępczej. Warto się nią zainteresować także dlatego, że hormony minimalizują ryzyko osteoporozy.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na szpital.medfemina.pl.

Tags:
https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ zobacz