poniedziałek, 27 maja, 2024

Skitouring najprościej rzecz mówiąc to połączenie narciarstwa i turystki górskiej. Pamiętać należy o tym, że przeważnie turystyka zimowa odbywa się poza trasami zaopatrzonymi w wyciągi, dlatego też trzeba do niej odpowiednio się przygotować. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jakie trasy skiturowe są najlepszym wyborem dla osób początkujących.

O czym należy pamiętać?

W przypadku skitouringu tura narciarska ma zazwyczaj charakter wejścia po dziewiczym stoku, dlatego też osoby początkujące powinny rozejrzeć się za małymi szczytami. Godne uwagi są przede wszystkim zorganizowane wycieczki 1-2 dniowe. Bardziej zaawansowane osoby, mogą zmierzyć się z największymi alpejskimi szczytami. Przy bardziej wymagających szczytach wycieczki mogą trwać nawet kilka dni.

Osoby, które chcą rozpocząć skitouring powinny odbyć najpierw odpowiednie przeszkolenie z doświadczonym instruktorem, który podpowie również, które trasy skiturowe są najlepsze do nauki. Na samym początku warto wypożyczyć i wypróbować kilka różnych sprzętów, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości będzie można wybrać ten najlepszy.

Jaki sprzęt wybrać?

Pamiętać należy o tym, że nawet proste trasy skiturowe mogą być bardzo wymagające, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Osoby początkujące powinny postawić na lekki sprzęt. Unikać należy sprzętu wyczynowego, na którym bardzo trudno jest nauczyć się poprawnej jazdy na nartach.

Jak wspomniano powyżej warto postawić na sprzęt od renomowanego producenta, co nie oznacza, że trzeba od razu inwestować w najdroższe modele. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać solidny sprzęt, powinny skorzystać z fachowego doradztwa.

Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiednich wiązań, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Przy wyborze wiązań należy wziąć pod uwagę nie tylko charakter naszej jazdy i naszą wagę, ale również to, z jakimi trasami skiturowymi będziemy chcieli się zmierzyć. Ciężkie wiązania umożliwiają dość ostrą jazdę, szybsze podejście i dość ostry zjazd.

Więcej informacji znajdziesz na stronie skitouring- http://www.skiturowebeskidy.pl/.

Trening i forma fizyczna

Początkujący i zaawansowani skiturowcy powinni zawsze pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do trasy. Nawet najlepszy jakościowo sprzęt nie pomoże, gdy zabraknie energii. Trening należy dopasować indywidualnie do poziomu zaawansowania oraz własnych możliwości fizycznych.

Na skuteczność podczas zjazdów na skiturach i przy samych podejściach największy wpływ ma właśnie aktywność skiturowa. Doświadczeni skiturowcy z terenów górskich zawsze lepiej poradzą sobie na trasach skiturowych niż turyści z większych miast.

Tags: ,
Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10001 milliseconds with 20665 bytes received
zobacz https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/