czwartek, 3 października, 2024

Nieudany makijaż permanentny potrafi znacząco wpłynąć na wygląd i samopoczucie. Wypróbuj laserowe usuwanie makijażu permanentnego.

Czy laserowe usuwanie makijażu permanentnego jest skuteczne?

Zabieg laserowy to najskuteczniejsza metoda usuwania nieudanego makijażu permanentnego. Seria zabiegów pozwala na całkowitą likwidację szpecącego pigmentu spod skóry. Jeśli więc jesteś nieszczęśliwą posiadaczką nieudanych permanentnych brwi, kresek czy ust, polecamy rozważyć laserowe usuwanie makijażu permanentnego. Sprawdź, w czym tkwi wysoka skuteczność tego zabiegu.

Na czym polega laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego powinno być wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań. Procedura polega na ukierunkowaniu przez specjalistę promienia lasera na zabarwione pigmentem miejsca. Zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia. Aby zminimalizować nieprzyjemne doznania, podczas zabiegu dodatkowo wykorzystywany jest specjalny system chłodzący powierzchni skóry.

Laser pikosekundowy, przy pomocy którego wykonywane jest laserowe usuwanie makijażu permanentnego w warszawskiej Klinice Miracki, to najmocniejsze i najskuteczniejsze narzędzie, służące do usuwania pigmentu spod skóry. Laser ten używany jest zarówno w przypadku tradycyjnych tatuaży, jak i tatuażu kosmetycznego. Jego działanie opiera się na wywołaniu efektu fotomechanicznego, a nie fototermicznego, jak w przypadku innych laserów do usuwania makijażu permanentnego. Dzięki temu ryzyko przegrzania skóry, blizn pozabiegowych i przebarwień jest praktycznie zerowe.

Dzięki dużej mocy lasera pikosekundowego oraz krótkiemu kontaktowi wiązki światła ze skórą możliwe staje się zlikwidowanie niechcianego makijażu permanentnego bez pozostawiania blizn i odczuwania bólu. Urządzenie wysyła impulsy, które są w stanie rozbić  pigment na bardzo drobny pył (do czego nie są zdolne konkurencyjne lasery). Sprawia to, że niechciany barwnik jest szybko usuwany z organizmu, nie pozostawiając śladów w postaci blizn czy resztek barwnika.

Usuwanie makijażu permanentnego – jakich efektów można się spodziewać?

Laser pikosekundowy zapewnia spektakularne efekty w postaci sukcesywnego wypierania rozbitych cząstek barwnika ze skóry i umożliwia stopniowe zanikanie niechcianego makijażu. Po około trzech tygodniach od wykonania zabiegu makijaż permanentny zaczyna tracić swoją intensywność. Metoda ta pozwala na usunięcie każdego element makijażu – nie tylko brwi, ale też kresek na powiekach czy ust. Laser pikosekundowy wyróżnia się wysoką skutecznością w usuwaniu makijażu permanentnego w każdym kolorze – nie tylko czarnym i niebieskim, ale też brązowym czy czerwonym, co jest nieosiągalne dla urządzeń starszej generacji.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego wymaga co prawda wykonania serii zabiegów, jednak efekty pojawiają się dużo szybciej niż np. podczas usuwania tatuażu. Podczas makijażu permanentnego pigment wprowadzany jest w płytsze warstwy skóry i ma większe cząsteczki niż w przypadku tatuażu, dlatego usuwa się go łatwiej i szybciej. Pierwsze rezultaty usuwania makijażu permanentnego widoczne są już po jednym zabiegu. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów procedurę powtarza się najczęściej dwa lub trzy razy. Trudniejsze przypadki mogą wymagać wykonania większej liczby zabiegów. Dokładny plan leczenia (liczbę oraz częstotliwość zabiegów) ustala lekarz podczas konsultacji.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Klinice Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Tags: , , ,
https://viewfromabove.mn.co/posts/66401212?utm_source=manual https://postheaven.net/48vaw2nkb4 https://motulinka.com/kp/posciele/bawelna-z-wypelnieniem-jednokolorowa/