czwartek, 25 lipca, 2024

Firma przewozowa bardzo opiera się na zaufaniu. Jest to związane z udostępnianiem drogocennych pojazdów kierowcom, którzy wyjeżdżają na często wielotygodniowe trasy. W wyniku tego przedsiębiorca namacalnie nie widzi w jakim miejscu na świecie znajduje się dany pojazd. Jednak wraz z technologią, która idzie do przodu możliwa jest lokalizacja i monitoring pojazdów na mapie. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy przedsiębiorca korzysta z tej możliwości. Jak zamontować bezpieczny lokalizator GPS?

 

Lokalizacja i monitoring pojazdów na mapie z systemem telematycznym

 

Lokalizacja i monitoring pojazdów na mapie jest najbezpieczniejszy wraz z oprogramowaniem telematycznym, które posiada szereg dodatkowych zalet. Najważniejszą z nich jest bezpieczeństwo. Bowiem system telematyczny montowany jest w komputerze pokładowym przez co zapewnia lokalizację GPS dla swojego kierownika. W przypadku tradycyjnych lokalizatorów bardzo często są one montowane w innych miejscach, które są popularnie znane przez wielu złodziei. Wystarczy, że je wymontują i wyrzucą, a pojazd już nie jest chroniony!

 

Dlatego system telematyczny wraz z lokalizacją i monitoringiem pojazdów na mapie jest tak ceniony. Dodatkowo wraz z lokalizatorem przedsiębiorca nawet podczas kradzieży samochodu może szybko zareagować. Często to jedyny sposób na jego odzyskanie. W takim przykrym wypadku należy jak najszybciej powiadomić miejscowe służby i przekazać im dane do śledzenia samochodu, aby mogli go przejąć.

 

Inną zaletą jest stałe trzymanie ręki na pulsie jeżeli chodzi o potencjalne zbaczanie z drogi kierowców. Czasem posiadają oni różne pomysły nie trzymając się trasy w trakcie swojej pracy. Jest to nie tylko związane z potencjalnymi opóźnieniami, ale również utratą dodatkowej ilości paliwa, na którą nie mogą sobie pozwolić przedsiębiorcy próbujący dopiąć finanse firmowe na ostatni guzik.

 

System telematyczny – szeroki pakiet zalet

 

System telematycznie nie tylko zapewnia lokalizację pojazdów, ale raporty spalania paliwa, gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo dla kierowców czy ułatwia umawianie wizyt serwisowych. To oprogramowanie, które powinien posiadać każdy inteligentny kierownik TSL.

Tags: ,
zobacz zobacz https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/