czwartek, 25 lipca, 2024

Klasycznego manicure’u hybrydowego nie trzeba raczej przedstawiać żadnej kobiecie – tak szybko udało mu się osiągnąć zawrotną popularność, że dziś niemalże każdy byłby w stanie podać jego uproszczoną definicję. Jak jednak dowiedziono ostatnio, lakier hybrydowy może szkodzić skórze i samym paznokciom. Czy manicure tytanowy będzie w stanie go zastąpić?

Czym jest manicure tytanowy?

Specjalistki od stylizowania paznokci twierdzą, że tak naprawdę jest to ciekawe połączenie lakieru hybrydowego techniką przedłużania paznokci na akryl. Dzięki niemu możliwe jest zatem uzyskanie dowolnej długości płytki – opcja dla kobiet, które nie potrafią zapuścić swoich naturalnych paznokci.

W efekcie końcowym manicure’owi tytanowemu bliżej jest jednak do hybryd aniżeli do paznokci akrylowych. Swoim wyglądem zdecydowanie bardziej je przypomina. A dzięki temu zachowuje naturalność lakierów hybrydowych.

Jak wykonuje się manicure tytanowy?

Na samym początku na płytkę paznokciową nakłada się specjalną bazę, która ma za zadanie przygotować je do następnych etapów. Krokiem kolejnym jest „zamoczenie” ich w specjalnym proszku, którego głównym i najważniejszym składnikiem jest dwutlenek tytanu.

Różnica między manicure’m hybrydowym a tytanowym polega na tym, że paznokci tytanowych nie utwardza się pod lampą UV. Zaaplikowana na płytkę substancja zostaje pozostawiona do samodzielnego wyschnięcia, czyli wygląda to podobnie jak w przypadku stosowania tradycyjnych lakierów do paznokci. Dzięki temu nie trzeba ich wystawiać na dodatkowe promieniowanie, które na dłuższą metę zawsze będzie im szkodzić.

Jakie są zalety manicure’u tytanowego?

Jest on tak wierną kopią manicure’u hybrydowego, że przeciętnej osobie trudno by było zorientować się, czy na paznokcie został nałoży lakier hybrydowy, czy jednak ten tytanowy. Efekt wizualny jest godny pochwały. A to na nim kobietom zależy zdecydowanie najbardziej.

Niewątpliwą zaletą manicure’u tytanowego jest jednak to, że nie tylko nie szkodzi on naturalnym paznokciom, ale jeszcze do tego jest w stanie je odżywić. Kosmetyki, których używa się przy jego wykonywaniu, zawierają bowiem drogocenne dla skóry substancje odżywcze, czyli przede wszystkim witaminy oraz wapń.

Lakier hybrydowy kupić można na Chiodo.pl

Tags: ,
https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ zobacz wiecje https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/