czwartek, 20 czerwca, 2024

Wybierając powierzchnię do spania musimy zwrócić uwagę na wiele czynników, jak chociażby stopień twardości, wielkość, wypełnienie. Aby dobrze nam służył materac 120×60 zawsze go przetestujmy, nawet jeżeli zakupy będziemy dokonywać online.

Materac 120×60 i jego odpowiednie miejsce

Wybierając materac 120×60 do sypialni należy zdać sobie sprawę, że tak naprawdę jest on małych rozmiarów. Dedykowany jest on w głównej mierze dzieciom – przedszkolakom, uczniom początkowego nauczania. Taki materac na pewno nie sprawdzi się w sypialni małżeńskiej – nawet jeżeli będziemy chcieli kupić dwa modele. Do łóżka dwóch osób warto wybrać dwa większe materace lub jeden wspólny o rozmiarach łóżka. Zbyt mały materac sprawi, że nie będziemy mogli się wyspać. Zawsze wybierajmy powierzchnię do spania minimum 15 cm większa od nas, abyśmy mogli wygodnie się rozprostować. 

Dobry materac dla dzieci

Wybierając materac 120×60 pozwólmy dzieciom samodzielnie przetestować stawiane przed nimi propozycje. Wydawać by się mogło, że takie maluchy nie są w stanie samodzielnie podjąć decyzji. Nic bardziej mylnego, ponieważ dzieci również odczuwają niewygody podczas snu. Jeżeli kilka dni po zakupieniu materaca do spania dziecko melduje nam, że jest całe obolałe i zauważamy, że się nie wysypia, to może być to dla nas sygnał, że jednak wybrany materac nie spełnia odpowiednio dedykowanych mu funkcji i należy go zwrócić do sklepu. Wiele sklepów przewiduje okres testowania, dzięki czemu bez żadnych powodów niezniszczony materac można oddać do sklepu. 

Tags: ,
zobacz live url zobacz