czwartek, 25 lipca, 2024

Nie da się ukryć, że ważnym elementem wzrostu popularności pieców na ekogroszek, tych o bardzo wysokich parametrach efektywności i ekologiczności, są dopłaty oferowane przez instytucje unijne i krajowe w związku z programami proekologicznymi. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie wszyscy kwalifikują się do tego typu programów i nie każda inwestycja będzie mogła być nimi objęta.

Kto musi się obejść smakiem?

Co do zasady, piece co na ekogroszek mogą być dofinansowane poprzez zwrot części lub nawet całości kosztów kwalifikowanych inwestycji w takie piece, czyli kosztów zakupu samego pieca, jak również kosztów jego instalacji. Jeśli jednak istnieje inne rozwiązanie, uznawane za bardziej ekologiczne od takiego rodzaju pieca i inwestor może realnie z niego skorzystać, może pojawić się odmowa udzielenia dotacji. Ma to miejsce najczęściej w miastach, gdzie działa sieć ciepłownicza i inwestor ma możliwość podłączenia się do niej. Zdarza się także, że jeśli istnieje możliwość skorzystania z sieci gazowej, dotacje także będą niedostępne.

Ekologiczne kotły centralnego ogrzewania

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kotła CO 5 klasy, który jest przyjazny środowisku – sprawdź ofertę firmy Kotły Mocek –  eko piece.

Tags: , ,
Sejf do kampera przyczepy na wymiar https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/