sobota, 30 września, 2023

Wybudowanie własnego domu bez kredytu na kilkadziesiąt lat jest praktycznie niemożliwe – wpływają na to olbrzymie ceny działek, materiałów oraz koszty związane z wynajęciem ekip budowlanych. Współcześnie budowa takiego domu może oznaczać dla nas związanie się z bankiem kredytem na ok. 30-40 lat. Musimy być też świadomi, że spłacając kredyt oddany do banku znacznie więcej pieniędzy, niż pożyczyliśmy.

 

Jak budować dom taniej?

Czy istnieje możliwość na wybudowanie domu w mniejszych kosztach? Okazuje się, że tak – warto zainteresować się domami szkieletowymi, które w ostatnich latach robią furorę w Polsce. Czym charakteryzuje się taka budowla? Przede wszystkim posiada ona drewniany szkielet, który stanowi główną oś domu. Ze względu na zastosowanie drewna możliwe jest rozpoczęcie budowy praktycznie dowolnym momencie w roku. Inną zaletą jest fakt, że jedynym elementem wymagającym schnięcia są fundamenty domu. Samo wznoszenie ścian jest już później formalnością.

Skąd wziąć projekt domu z drewna? Znajdziemy go w siedzibach topowych firm budowlanych, takich jak mawit.com.pl. Wśród licznych propozycji z pewnością każdy znajdzie coś odpowiadającego jego oczekiwaniom. Domy zazwyczaj są parterowe z możliwością zabudowania poddasza lub też piętrowe. Projektanci zapewniają, że wiele z oferowanych projektów zapewnia możliwość późniejszej rozbudowy.

 

Jak powstają domy drewniane?

Cechą charakterystyczną domów szkieletowych jest czas ich budowy – jest naprawdę krótki! Szacuje się, że dom w stanie surowym zamkniętym oddaje się już po 2-3 miesiącach, dom w stanie deweloperskim po ok. 8 miesiącach. Szacunkowy koszt budowy takiego domu jest o ok. 35% niższy niż w przypadku domów murowanych – tak duża różnica pozwala na zmniejszenie kredytu oraz szansę na większy wkład własny!

Tags: , ,
zobacz zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/autocasco-na-miesiac/