czwartek, 20 czerwca, 2024

W życiu każdego sportowca i osoby trenującej na siłowni przychodzi czas, kiedy widzi, że treningi zaczynają przynosić coraz mniej zadowalające efekty lub nie są takie jak się spodziewano. Problematyczne może być zbudowanie odpowiedniej masy, co pozwoli na lepszy wygląd i osiągnięcie celu. Do zbudowania masy należy jednak odpowiednio się przygotować. Oprócz zbilansowanej diety, odpowiedniej porcji snu, regeneracji mięśniowej i regularnych treningów kluczem do sukcesu może okazać się przyjmowanie odpowiednich suplementów. Podczas budowania masy musisz wziąć pod uwagę swój aktualny stan. Jeśli możesz opisać swoją sylwetkę jako endomorficzną – szczupłą z niewielką zawartością tłuszczu to powinieneś spożywać 1,5 do 2 g białka na każdy kilogram masy ciała, jeśli zaś skład ciała wykazuje, że jest w nim więcej tłuszczu, wtedy dawkowanie białka może wynosić nawet 2,5 g/kg masy ciała. Stąd bierze się wyższe zapotrzebowanie na białko i konieczność dodatkowej suplementacji.

Wspomaganie białkiem w czasie treningów

 

Białko to niezbędny element w procesie budowania mięśni. Składa się z mikrocząsteczek aminokwasów, które wspomagają praktycznie cały organizm, w tym także zmęczone mięśnie po treningu. Proteiny mają za zadanie wspomóc procesy anaboliczne w mięśniach. Trening rozwija mięśnie, ale w jego trakcie dochodzi także do ich mikrouszkodzeń, dlatego tak ważna jest suplementacja za pomocą białka, które zapobiega degradacjom i spadkom mięśniowym. Dlatego często bezpośrednio po skończeniu ćwiczeń zaleca się spożywanie białka np. jedząc banany czy jogurty lub serki wiejskie, które dostarczają białko do organizmu. Dodatkowo przy diecie wysokotłuszczowej należy wspomóc się odzywką białkową w zalecanych przez producenta proporcjach lub po konsultacji z trenerem czy dietetykiem. Na rynku dostępne jest wiele odżywek białkowych, które dzielą się na różne rodzaje, w tym hydrolizaty, kazeiny i koncentraty białka. Odżywki białkowe zawierają w sobie wyizolowane białko pochodzące np. z soi lub serwatki.

Odżywka na masę 7Nutrition Micellar Casein 100%

 

Marka 7Nutrition w porozumieniu z najlepszymi specjalistami w swoim fachu stworzyła odżywkę na masę 7Nutrition Micellar Casein 100%, która zawiera w swoim składzie 77% kazeiny micelarnej pochodzącej z mleka. Preparat zapobiega rozpadaniu się tkanki mięśniowej, a jednocześnie znacznie ułatwia wchłanianie aminokwasów. Kazeina bardzo długo wchłania się w organizmie, dzięki czemu działa skuteczniej, a także hamuje łaknienie, wspomaga kości dzięki skoncentrowanej zawartości białka, i pomaga zredukować ilość tkanki tłuszczowej. To produkt wprost stworzony dla sportowców i kulturystów, którzy chcą zwiększyć swoją masę mięśniową i pracować nad lepszą sylwetką. Produkt dostępny jest w dwóch smakach – czekoladowym i waniliowym. Dzięki smakom uzyskanym z naturalnych koncentratów spożycie 7Nutrition Micellar Casein 100% jest nie tylko efektywne, ale również bardzo przyjemne. Odżywkę na bazie kazeiny najlepiej jest przyjmować na noc, kiedy organizm poświęca energię na regenerację, niewskazane jest natomiast przyjmowanie jej bezpośrednio po treningu, ponieważ wtedy białko może szybciej się wchłonąć i zadziałać mniej skutecznie.

Tags: ,
https://ciechpress.pl/ciechanow/czy-warto-kupic-ubezpieczenie-samochodowe-online-zalety-i-wady zobacz live url