sobota, 20 kwietnia, 2024

Pierwszy raz kobiety powinny zgłosić się na badanie cytologiczne około 20-25 roku życia lub krótko po rozpoczęciu współżycia. Jeżeli wynik badania jest prawidłowy, to zaleca się powtórzenie badania minimum raz na 3 lata. Zdarza się jednak, że wyniki są niepoprawne i co wtedy należy zrobić?

Po co robić cytologię?

Cytologia można wykryć zmiany nowotworowe, które są związane z rakiem szyjki macicy, a we wczesnym stadium jest on uleczalny. Na podstawie cytologii można również z wyników stwierdzić, czy doszło u nas do infekcji wirusem brodawczaka ludzkiego inaczej nazywanym HPV. Jeśli jesteśmy jego nosicielkami, musimy wykonywać cytologię co roku a nie jak pozostałe panie co 3 lata.

Czy badanie cytologiczne jest bolesne?

Jeżeli badanie przeprowadzane jest w prawidłowy sposób, to kobiety nie powinny odczuwać żadnego dyskomfortu. Czasami zdarza się jednak, że niektóre panie czują delikatne uwieranie podczas pobierania próbek do analizy. Istnieje również ryzyko, że po badaniu może pojawić się niewielkie plamienie. Nie trzeba się tym jednak bardzo przejmować, ponieważ takie sytuacje są całkowicie normalne.

Oferta Centrum Zdrowia Medfemina

Centrum Zdrowia Medfemian oferuje swoim pacjentkom usługi ginekologiczne na najwyższym poziomie. Przychodnia Medfemina stawia przede wszystkim na profesjonalne i troskliwe podejście do każdej pacjentki. Sprawdź naszą ofertę na medfemina.pl.

Tags: ,
live url Stolik pomocniczy do kanapy loft https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/