czwartek, 20 czerwca, 2024

Piwo jest doskonałym napojem na upalne, letnie dni. Nie tylko rewelacyjnie gasi pragnienie, ale również dla miłośników tego rodzaju trunków ma wysokie walory smakowe. Po piwo sięgają również kobiety, jednak w okresie ciąży często są rozdarte nie do końca wiedząc, czy mogą pozwolić sobie na ten rodzaj przyjemności nawet, jeżeli byłoby to piwo niezawierające alkoholu.

Czy istnieje bezpieczna dawka alkoholu dla ciężarnych?

Tak naprawdę nie wiadomo, gdzie leży granica. Każda kobieta jest inna, na jedną ciążę alkohol może nie wpłynąć wcale, natomiast w drugiej mogą pojawić się poważne powikłania nawet po najmniejszej dawce napoju zawierającego procenty. Jednak lekarze są zgodni co do tego, że żadna ilość alkoholu procentowego nie jest wskazana w ciąży, a wręcz jest zakazana. Trzeba jasno powiedzieć, że NIE ISTNIEJE dawka bezpieczna, a okres ciąży powinien być czasem absolutnej abstynencji. Natomiast jeżeli kobieta decyduje się na spożycie piwa bezalkoholowego musi być przekonana, że jest to na pewno piwa z 0% zawartością alkoholu.

Skutki wypicia nawet niewielkiej ilości alkoholu w ciąży

Niestety kobietom mimo wszystko zdarza się wybrać napój z alkoholem, co skutkować może:
– przedwczesnym porodem,
– uszkodzeniem mózgu dziecka,
– urodzeniem dziecka z niską masą urodzeniową,
– upośledzeniem funkcji słuchowych oraz wzrokowych,
– zespołem ADHD,
– upośledzeniem u dziecka rozwoju wzrostowego i rozwojowego,
– zespołem FAS i FAE.Dlatego nie ma czegoś takiego jak dawka bezpieczna. Podkreślić należy zatem jeszcze raz, że jeżeli już sięgać po alkohol, to jak najbardziej, ale TYLKO ten 0%. Piwo bezalkoholowe może bowiem dostarczyć tyle samo przyjemności dla kubków smakowych co piwo z procentami, a jest dużo rozsądniejszym rozwiązaniem.

Czy piwo bezalkoholowe przyczynić się może do urodzenia dziecka z zespołem FAS lub FAE?

Oczywiście jeśli jest to rzeczywiście piwo bezalkoholowe, a więc bez jakiejkolwiek ilości alkoholu, to w żaden sposób nie może przyczynić się do wystąpienia tego typu zespołów poalkoholowych. Ponadto minimalna ilość wypitego alkoholu przez ciężarną nie przyczyni się od razu do FAS, który jest następstwem regularnego, nadmiernego spożywania alkoholu przez kobietę będącą w ciąży. Natomiast FAE pojawić się może nawet już przy niewielkich dawkach alkoholu dostarczanych przez przyszłą mamę.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com

Tags: , ,
https://6krokow.pl/-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-przewodnik-krok-po-kroku/ Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft Stolik pomocniczy do kanapy loft