poniedziałek, 27 maja, 2024

Piwo bezalkoholowe to trunek, który jak wskazują przepisy polskiego prawa, może zawierać od 0 do 0,5% alkoholu. Z tego względu jest doskonałym wyborem dla smakoszy klasycznego złotego trunku, którzy z różnych powodów nie mogą go pić. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące piwa bezalkoholowego. Zapraszamy do lektury!

Ile alkoholu zawiera piwo bezalkoholowe?

Polskie prawo wskazuje, że piwo bezalkoholowe można zawierać maksymalnie 0,5% objętości alkoholu. Zatem wszystkie piwa zawierające od 0 do 0,5% alkoholu, są piwami uznawanymi przez polskiego ustawodawcę za trunki bezalkoholowe.

Czy można prowadzić samochód pijąc piwo 0%?

Najczęściej po piwa bez alkoholu sięgają kierowcy. Bez problemu mogą oni nawet pić trunki o zawartości 0,5% – równie dobrze taką ilość mogą zawierać produkty takie jak sok winogronowy, kapusta czy kefir. Niektórzy się zdziwią, ale nawet chleb upieczony na zakwasie może zawierać podobne ilości alkoholu!

Czy piwo bezalkoholowe jest zdrowe?

To pytanie z pewnością zadaje sobie bardzo wiele osób. Tym bardziej, że powszechna jest opinia mówiąca o tym, że piwo piją wyłącznie osoby stosujące niezdrową dietę. Warto wiedzieć, że piwo pozbawione alkoholu jest znacznie zdrowsze od jego klasycznego odpowiednika. Jak to możliwe? Tradycyjne piwo posiada jeden niezwykle niezdrowy składnik. Mowa tutaj oczywiście o alkoholu. W przypadku piwa bezalkoholowego ten składnik nie występuje, zatem teorie mówiące o tym, że piwa 0% są niezdrowe, można włożyć między bajki. Piwo bez alkoholu bez problemu mogą spożywać sportowcy, osoby będące na różnych specjalnych dietach, matki karmiące oraz kobiety w ciąży oraz wszystkie inne osoby, które z jakichkolwiek przyczyn nie mogą spożywać alkoholu. Wielu dietetyków zalicza również piwa bezalkoholowe do kategorii napojów izotonicznych. Dlaczego? Okazuje się, że zawierają polifenole, dzięki którym leukocyty zawarte w krwi obniżają się – taka dolegliwość dotyczy często osób, które regularnie trenują sporty siłowe.

Piwo bezalkoholowe – warto je kupić?

Odpowiedź na pytanie, czy warto kupić piwo bez alkoholu jest bardzo prosta: oczywiście, że tak. Jest ono zdrowe, nie szkodzi naszemu organizmowi oraz nie posiada alkoholu. Mogą po nie sięgać wszyscy fani tego pomarańczowego trunku.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepiebezalkoholowe.com

Tags: ,
Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10000 milliseconds with 20665 bytes received
https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ live url https://e-szczawnica.org/nowoczesnosc-w-przedpokoju-inspiracje-i-aranzacje-dla-milosnikow-stylu-loft/