sobota, 30 września, 2023

Polar minky – ta nazwa na pewno nie jest obca nikomu, kto ma styczność z produktami dziecięcymi. Czym jest minky i w jakich celach jest używane?

Polar minky – delikatny i miękki

Minky jest materiałem wykonanym z miękkiego polaru. Ma ich charakterystyczne tłoczenie, które nadaje mu charakteru. Polar minky zazwyczaj występuje w dziecięcych, jasnych wielokolorowych opcjach. Bez problemów znaleźć można żywe zielenie, modne turkusy, a także nowoczesne szarości.

Do czego stosowany jest minky? Można z niego wykonywać wszystkie rzeczy, które szyte są z polaru. Jednakże ze względu na swoją bardzo miękką i ciepłą strukturę, zwykle używany jest do szycia pościeli i zabawek dla dzieci. Wykorzystuje się go w kocykach, poduszkach, rożkach. Bardzo często w projektach łączy się go z bawełną, dzianiną lub innymi materiałami.

Minky jest materiałem, który z łatwością można wyprać w domowej pralce, a do tego szybko schnie – doskonale sprawdzi się więc przy dzieciach. A do tego wygląda naprawdę uroczo i z jego pomocą można przygotować śliczne ubrania i dodatki.

Tags: ,
Krzesła Ogrodowe zobacz wiecej Meble Balkonowe