poniedziałek, 27 maja, 2024

Coraz częściej dochodzimy naszych praw w sądzie – najczęściej dotyczy to nieprawidłowo wystawionych mandatów, ale również spraw związanych z odszkodowaniami. W ostatnich latach zwiększyła się w Polsce ilość rozwodów – dzisiaj szacuje się, że co trzecie małżeństwo ulega rozpadowi. Co sprzyja temu zjawisku i w jaki sposób przeprowadzane są dzisiaj rozwody?

Przyczyny rozwodów – poznaj najczęściej wymieniane

Wbrew pozorom to nie zdrady są dzisiaj najczęstszym powodem składania wniosków rozwodowych. Zdecydowana większość małżeństw wskazuje jako powód „różnice nie do pogodzenia”. Pod tym hasłem mogą kryć się różnice światopoglądowe, polityczne, religijne. Dość również powiedzieć, że duża część małżeństw rozpada się po 3-4 latach od zawarcia związku małżeńskiego.

Jak przeprowadzane są rozwody w Polsce?

Rozwody w Polsce przeprowadza się przed sądem i w zależności od tego, czy małżonkowie posiadają wspólny majątek, dzieci. Jeśli para nie posiadała wspólnego majątku i potomstwa rozwód następuje względnie szybko i zazwyczaj za porozumieniem stron. W takich przypadkach sąd rzadko kiedy zaleca mediacje lub też odwleka podjęcie decyzji. Kiedy małżeństwo doczekało się potomstwa sprawa mocno się komplikuje, gdyż sąd przede wszystkim musi zadbać o bezpieczeństwo małoletnich dzieci. W tym celu ustalane jest kto przejmuje główną opiekę nad dzieckiem, omawiany jest podział obowiązków rodziców, alimenty.

W takich sytuacjach niezastąpiony może okazać się adwokat rozwodowy adwokat-katowice.info.pl, który będzie stanowił dla nas wsparcie i nieocenione źródło wiedzy. Będzie on również reprezentował nas w sądzie, składał wnioski, odwołania. Dobry adwokat zadba o nasze interesy i będzie przestrzegał nas przed podejmowaniem kroków, które mogą nam zaszkodzić.

Tags: ,
https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/