poniedziałek, 27 maja, 2024

Nowoczesne budownictwo wykorzystuje dzisiaj nie tylko innowacyjne materiały, ale też ciekawe technologie, których zadaniem jest zwiększenie komfortu użytkowników i mieszkańców. Wśród licznych propozycji na nowoczesny dom coraz więcej osób decyduje się na drewniane domy szkieletowe. Czym są i jak się je buduje?

Dom drewniany szkieletowy – propozycja dla każdego

Decyzja o budowie własnego domu może być podyktowana różnorodnymi względami: chęcią mieszkania bliżej zieleni i lasów, powiększeniem swojej przestrzeni życiowej. Szukając możliwości dla siebie coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne domy w konstrukcji szkieletowej. Moda na takie domy przywędrowała do nas ze Skandynawii już 20 lat temu, jednak dopiero dzisiaj faktycznie możemy liczyć na pomoc wykwalifikowanych firm i pracowników, którzy doskonale znają tę technologię. Producent domów szkieletowych zaproponuje nam szeroki wachlarz projektów, wśród których znajdziemy zarówno domy parterowe, domy z możliwością zabudowania poddasza, domy z piętrowe z tarasami, podjazdami czy też garażami. Szeroki wybór pozwoli nam wyselekcjonować projekt dopasowany do naszych potrzeb.

Jak wygląda budowa domu drewnianego w konstrukcji szkieletowej?

Wybór domu to pierwszy krok – kolejnym jest ustalenie materiałów budowlanych, jak również wybór konkretnych materiałów wypełnieniowych ścian, które będą dbały o odpowiednią termoizolację. Jak długo trwa budowa domu drewnianego w konstrukcji szkieletowej? Wszystko zależy od tego w jakim stanie dom ma zostać oddany do użytku. Dla domów w stanie surowym zamkniętym to ok. 2 miesięcy. Domy w stanie deweloperskim wznoszone są w 4 miesiące. Szacuje się, że koszt budowy domu z drewna jest o ok. 35% niższy niż w przypadku klasycznego domu murowanego.

Tags: ,
https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ live url