czwartek, 25 lipca, 2024

Znaczna część zakochanych marzy o tym, aby powiedzieć sobie sakramentalne „tak” w romantycznej, zacisznej scenerii, niekoniecznie w budynku Urzędu Stanu Cywilnego albo kościele. Szansę na nadanie ceremonii niepowtarzalnego charakteru daje możliwość zorganizowania ślubu plenerowego. Czy warto zdecydować się na oryginalną uroczystość na łonie natury?

Romantycznie, oryginalnie, intymnie

Nie da się zaprzeczyć, że śluby plenerowe mają niepowtarzalny klimat. Narzeczeni mają nieograniczone pole do popisu. Ślub plenerowy może odbyć się na pustej plaży, w lesie, w okolicy malowniczego zamku czy miejscu pierwszej randki. Piękna, naturalna sceneria jest doskonałym tłem dla dekoracji. Zakochani mogą stworzyć piękną kompozycję z kwiatów, lampionów, girland i innych ozdób, nie przejmując się ograniczeniami przestrzennymi czy określonym stylem wnętrza. Na ślubach plenerowych Młodej Parze często towarzyszą nie tylko najbliżsi, ale również muzycy nadający uroczystości wzruszającą oprawę. Kolejną zaletą plenerowego ślubu jest dużą oszczędność czasu. Nie musimy organizować transportu między kościołem czy urzędem a lokalem, ponieważ śluby plenerowe zazwyczaj organizowane są zaraz obok miejsca, w którym odbędzie się wesele. W plenerze można zawrzeć ślub kościelny, o ile ksiądz wyrazi na to zgodę i chęć uczestnictwa w tego typu ceremonii.

Minusy

Śluby plenerowe mają również swoją nieco ciemniejszą stronę. Misternie przygotowaną ceremonię może zepsuć czynnik, na który nie mamy najmniejszego wpływu – pogoda. Ponadto, warto mieć świadomość, że organizacja uroczystości poza USC wiąże się  z nieco większymi kosztami. Niemałym wydatkiem może okazać się stworzenie przez dekoratora aranżacji oraz opłata za udostępnienie danego miejsca. Więcej praktycznych informacji na temat organizacji idealnego ślubu znajdziesz na stronie gdziewesele.pl.

Tags: ,
Drewniano stalowy hoker w stylu loft https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/