czwartek, 25 lipca, 2024

W poszukiwaniu piękna i spokoju coraz częściej zapuszczamy się w las, wychodzimy na długie spacery na łąki, w zagajniki. Nie musimy jednak rezygnować z tych przywilejów mieszkając w centrum miasta. Bliskość zieleni w dużej mierze zależy od nas samych. Wystarczy lepiej dbać o przyrodę i pozwolić na to, aby stale rozkwitała! Jak żyć bardziej ekologicznie? Oto kilka wskazówek!

Segreguj śmieci, zwracaj uwagę na plastik

Nie musimy zmieniać diametralnie naszego życia, aby dbać o przyrodę. Pierwszym krokiem może być dokładne segregowanie śmieci na plastik, szkło, metal, makulaturę, odpadki kuchenne. Dzięki temu możliwe będzie poddanie licznych produktów recyklingowi i nadanie im drugiego życia! Kolejnym zagadnieniem jest zmniejszenie ilości plastiku wokół nas. Najlepszym przykładem tego są plastikowe reklamówki, które każdego dnia przynosimy ze sklepów. Aby zmniejszyć ich zużycie wystarczy skorzystać z wielorazowych toreb papierowych, dostępnych na stronie induplo.pl. Taka torba po zerwaniu nadaje się do pojemnika z makulaturą, gdzie zostanie przetworzona.

Dom dbający o czystość naszego otoczenia

Warto także pomyśleć o rozwiązaniach przydomowych, których zadaniem jest zmniejszenie zużycia energii, jak również oczyszczenie przestrzeni. Takimi urządzeniami mogą być panele słoneczne oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Tags: , ,
Barowy stół kuchenny i dwa taborety zobacz wiecje zobacz