czwartek, 25 lipca, 2024

Wydawać by się mogło, że jazda konna jest łatwą dyscypliną sportową. Wcale tak nie jest. Opanowanie jazdy konnej daje nie lada satysfakcję, ale do tego długa droga. Chcąc trenować jazdę, musimy wyposażyć się m.in. w sztyblety jeździeckie.

Charakterystyczne buty do jazdy konnej

Sztyblety jeździeckie to charakterystyczne buty do jazdy konnej. Chociaż, w ostatnich czasach w szczególności, można spotkać je nie tylko w stajniach, ale również na ulicach. Noszenie sztybletów stało się modne nawet przez osoby, które na co dzień nie są związane z jazdą konną. Sztyblety to buty, które posiadają niewielki obcas, są smukłe, sięgając w swojej wysokości przed samo kolano. Zadaniem obcasa jest utrzymanie nogi w strzemieniu, dzięki czemu noga nie będzie się ślizgać. Dzięki temu, że są one takie długie, skóra na nogach chroniona jest przed otarciami.

Sztyblety jeździeckie syntetyczne i naturalne

Wielu specjalistów zaleca zakup obuwia z naturalnych materiałów, dzięki czemu skóra na nogach może lepiej oddychać. Należy jednak na to spojrzeć z drugiej strony – naturalna skóra jest materiałem, który nie jest dedykowany dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą konną. Dla nich lepszym wyborem będą buty z materiałów syntetycznych. Chociażby z tego względu, że ich cena jest zdecydowanie niższa. Nawet, jeżeli uznamy, że jazda konna nie jest dla nas, sztyblety będziemy mogli wykorzystać jako obuwie robocze wodoodporne, które jest na dodatek odporne na brud. Dlatego polecane jest ono często na padok na pierwszy raz.

 

Tags: ,
zobacz zobacz wiecje https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/