czwartek, 20 czerwca, 2024

Jakie to są tanie domy całoroczne? Pod takim pojęciem wiele osób może mieć coś zupełnie innego na myśli. Bardzo popularne są ostatnio domy mobilne na kółkach. Jeżeli jednak chcemy mówić o czymś tanim, to pomyślmy o domach, które budowane są techniką szkieletową.

Tanie domy całoroczne z drewna

Domki mobilne są tanie i faktycznie można w nich mieszkać cały rok. Jednak lepszą opcją są w tym przypadku tanie domy całoroczne, które w całości zbudowane są z drewna. Mają one o wiele więcej zalet niż domki mobilne, dlatego lepiej rozważyć ich budowę lub zakup od dewelopera. Jeżeli jednak chcemy wziąć pod uwagę koszty, to korzystniej wychodzi nas jednak wybudowanie takiego domu według własnego projektu, gdzie nie będziemy płacić deweloperowi prowizji od sprzedaży.

Koszty inwestycyjne

Tanie domy całoroczne – drewniane są na pewno mniej kosztowne niż domy murowane. W takich domach jedynym murowanym fragmentem są fundamenty, które w całości muszą być wylane jak w tradycyjnym domu. Jednak wszystko to, co idzie nad ziemią trzyma się już na solidnej i mocnej konstrukcji drewnianej. Zanim jednak rozpocznie się budowa naszego domu drewnianego warto przeanalizować w jakim systemie szkieletowym ma być wybudowany nasz dom. Czy lepiej postawić na system skandynawski skąd wzięła się właśnie ta technika szkieletowa? Czy jednak system kanadyjski lub niemiecki będzie dla nas bardziej wskazany? Po rozważeniu i analizie wszystkich dostępnych opcji uda nam się podjąć decyzję odnośnie budowania własnego domu. 

Tags: ,
zobacz https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ Industrialny dębowy stół do salonu