czwartek, 20 czerwca, 2024

Dbałość o własny samochód czy motocykl to nie tylko regularne tankowanie – prawo wymusza na właścicielach pojazdów mechanicznych zarówno coroczne badania techniczne pojazdu, jak i obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Czy poza OC możemy dodatkowo ubezpieczyć nasz samochód? Jak kupić polisę, aby nie przepłacać?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – jak działa?

Polskie prawo wymusza na posiadaczach pojazdów mechanicznych wykupienie polisy ubezpieczenia OC. Jest to ubezpieczenie samochodu, które pozwoli na pokrycie kosztów napraw innych samochodów, które uszkodzone zostały z naszej winy. OC pokryje również leczenie osób poszkodowanych. Poruszanie się po polskich drogach bez ważnej polisy OC jest nielegalne i grozi wysokimi mandatami. Warto wiedzieć, że polisa odpowiedzialności cywilnej jest ważna przez okres roku – kiedy zbliża się termin jej ważności warto zakupić nową, aby zachować ciągłość ubezpieczenia i nie narażać się na stres. Ile kosztuje polisa OC? Okazuje się, że cena polisy nie jest stała – wynika ona z wielu czynników, w tym z naszego wieku, wieku i marki naszego samochodu, a także z posiadanych zniżek. Warto skorzystać z możliwości zakupu polisy przez Internet – w ten sposób oszczędzimy nie tylko nasz czas, ale również pieniądze.

Ubezpieczenie Assistance – czym jest?

Poza polisą OC firmy ubezpieczeniowe proponują nam również inne polisy, które możemy zakupić dodatkowo, aby wzmocnić ochronę naszego samochodu. Polisa Assistance to propozycja dla osób często podróżujących – ten rodzaj ubezpieczenia pozwala na skorzystanie z pomocy drogowej w przypadku awarii samochodu. Rozbudowana polisa tego typu zapewnia nam również samochód zastępczy, nierzadko również możliwość skorzystania z noclegu w miejscowości, gdzie nasza podróż została przerwana.

 

 

Tags: ,
zobacz Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft zobacz