sobota, 30 września, 2023

Dom w stylu nowojorskim to marzenie wielu osób zapatrzonych w zagraniczne seriale. Czy w naszych polskich warunkach możemy pozwolić sobie na obecność tak światowego stylu? Jak najbardziej, o ile będziemy wiedzieć jakich zasad należy się trzymać podczas zakupu wyposażenia wnętrz.

Dom w stylu nowojorskim i jego cechy

Przede wszystkim nikiel i mocne, bardzo wyraziste kolory, których wiele osób nadal boi się użytkować. Na pewno nie raz zauważyliśmy w trakcie filmu lub serialu, że meble bardzo mocno się połyskują, dzięki czemu wyraźnie daje o siebie również znać elegancja i prestiż. Do tego odpowiednio dobrane kolory, dzięki którym można uzyskać ciekawe efekty wnętrz. Przy czym należy wspomnieć, że prosty i jednocześnie szlachetny dom w stylu nowojorskim to styl nowoczesny, którego nie należy jednak kojarzyć ze wszechobecny minimalizmem. Styl nowojorski jest prosty, ale nie pomija ozdób w swoich wnętrzach. 

Klasyczne materiały do wykorzystania

Urządzając dom w stylu nowojorskim musimy być pewni tego, że do wykorzystania mamy klasyczne materiały znane nam już od bardzo długiego czasu. Welur i skóra to dwa topowe materiały, które powinny rządzić na kanapach, fotelach i innych miejscach do odpoczynku. Nie zapominajmy o niklu, który dyskretnie będzie błyszczał się w świetle naturalnym oraz sztucznym. Warto również postawić na modne pikowania, które wykorzystywane są w obecnie przy wielu meblach. Pikowania mogą być wykonane za pomocą niklowanych guziczków elegancko pasujących do skórzanych obić. 

Tags: ,
zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz wiecje