poniedziałek, 27 maja, 2024

Długi weekend już za chwilę. Już najwyższy czas, by podjąć decyzje, co zrobić z tymi kilkoma wolnymi dniami. Pierwsze wiosenne słońce, odpoczynek i chwila dla siebie. A może tak w góry?

Jednym z bardziej urokliwych górskich miasteczek jest Szczyrk, który znajduje się w Beskidzie Śląskim. Początek wiosny to piękny okres, by pojechać na pierwsza w tym roku wyprawę w góry. Co warto zobaczyć w Szczyrku i okolicach?

Przede wszystkim Skrzyczne

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Będąc w Szczyrku nie można pominąć tej atrakcji. Na szczyt prowadzą dwie trasy, które trwają około 30 – 35 minut. Jest tu możliwe wejście nawet z osobami starszymi lub z dziećmi. Jest też możliwość skorzystania z kolei linowej.

Na szczycie znajduje się schronisko PTTK oraz 87 – metrowy maszt RTV. Noclegi w górach to niesamowita atrakcja. Nocleg na szczycie góry to możliwość zobaczenia panoramy o samym świcie. Wrażenia niezapomniane.

Sanktuarium św. Jakuba

Liczący ponad 200 lat drewniany kościół jest największą chlubą miasta. Znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli beskidzkiej.

Jest idealnym miejscem, do którego można się udać na wycieczkę. Spędzając nocleg Szczyrk można dojść do sanktuarium pieszo lub dojechać samochodem. Jest to niesamowity zabytek, którego nie można pominąć będąc w tym mieście.

Następnie można udać się na spacer na cmentarz Więzikowa Kępa oraz zobaczyć kompleks skoczni narciarskich Skalite.

Jaskinia w Trzech Kopcach

Szczyrk jest świetną bazą wypadową, by zobaczyć Jaskinię w Trzech Kopcach. Noclegi Szczyrk gwarantują szybki dojazd do gminy Brenna, gdzie wejście do jaskini znajduje się niedaleko żółtego szlaku biegnącego z Klimczoka na Błatnią.

Grota Klimczok jest całoroczna atrakcją turystyczna, która jest trzecią pod względem długości jaskinią w polskich Karpatach fliszowych. Długość jaskini to 1 254 m, a rozpiętość pomiędzy najwyższym i najniższym punktem jaskini to 32,6 m. Jaskinia ma postać labiryntu pośród kilkupoziomowych korytarzy i sal typu zwaliskowego. Spacer jaskinią na pewno będzie niesamowitym przeżyciem. Następnie nocleg Szczyrk i możemy zacząć kolejny dzień pełen atrakcji.

Szczyrk jest świetnym miastem wypadowym, z którego można robić ciekawe wycieczki do okolicznych miejscowości, czy w góry. Noclegi Szczyrk to idealna baza wypadowa, by poznać miasto i okolice. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Za to na pewno zabraknie czasu na poznanie tego pięknego miejsca. Noclegi w górach to piękne przeżycie i idealny przepis na wypoczynek.

Tags: , ,
Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10001 milliseconds with 20665 bytes received
Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/