poniedziałek, 27 maja, 2024

Mieszkać w pięknym i funkcjonalnym domu – to prawdziwa przyjemność. Zanim jednak zasiądziemy w wygodnym fotelu i będziemy cieszyć się ciepłem i komfortem konieczne jest odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni. Nie ma znaczenia czy dysponujemy wielkim metrażem czy kawalerką – odrobina fantazji i przygotowania pozwolą na urządzić mieszkanie naszych marzeń. Od czego zacząć?

Wybierz konkretny styl

Dzisiaj mieszkania urządza się zgodnie z konkretnym stylem. W ostatnich latach najmodniejsze stały się: styl skandynawski, styl angielski, styl minimalistyczny czy retro. W sklepach meblowych znajdziemy setki interesujących kolekcji, tworzonych zgodnie z założeniami danego stylu, a jednocześnie dopasowane do współczesnych wymagań klientów. Istotne jest to, aby styl naszego mieszkania był spójny – myślmy więc o nim całościowo!
Wiele osób decyduje się na styl skandynawski, który w Polsce obecny jest od wielu lat. Chłodny minimalizm oraz możliwość nadania charakteru prostymi dodatkami sprawia, że sprawdza się on praktycznie w każdym pomieszczeniu. W stylu skandynawskim nie uświadczymy fantazyjnych ozdób czy bibelotów. Wszystko musi mieć swoje miejsce i cel. Dodatkowo uwagę zwracają stonowane kolory, wiele bieli. Styl skandynawski pozwoli na wydobycie z mieszkania tego, co najlepsze.
Decydując się na zakup mebli skandynawskich musimy pamiętać o tym, że poza wyglądem mebel musi być również odporny na uszkodzenia, wykonany z trwałych materiałów. Obecnie zdecydowana większość mebli tworzona jest z płyt meblowych. Są one tworzone ze sprasowanych elementów drewnianych, a ich zewnętrzną część pokrywają laminaty. Te ostatnie mają chronić wnętrze deski przed wnikaniem wilgoci, brudu.

Prostota nigdy się nie nudzi!

Wykorzystanie stylu skandynawskiego w naszym mieszkaniu sprawi, że pomieszczenia staną się optycznie większe, przytulniejsze, nie będą przytłaczające ilością dodatków. Z pewnością warto rozważyć wprowadzenie tego trendu do naszych wnętrz.

Tags: , ,
https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ live url zobacz wiecej