czwartek, 20 czerwca, 2024

Wybór stolarki okiennej jeszcze nigdy nie był tak trudny jak dzisiaj! Jeszcze 15-20 lat temu na polskim rynku działało kilka firm udostępniających okna, dzisiaj są ich setki. Wybór pomiędzy konkretnymi modelami czy parametrami może zająć tygodnie! Pod jakim kątem dobierać stolarkę okienną do naszego domu? Na co zwracać największą uwagę? Czy dać się przekonywać sprytnym reklamom producentów?

Jakie okna będą dla nas najlepsze?

Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnej stolarki okiennej powinniśmy zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania. Jeśli pragniemy, aby okna wspierały zatrzymywanie ciepła wewnątrz pomieszczeń zdecydowanie powinniśmy zainteresować się oknami pasywnymi. Ich budowa znacząco różni się od klasycznych okien – przede wszystkim ich ramy są tworzone z grubszych materiałów, stosuje się w nich także 3 lub więcej szyb. Interesujące propozycje okien pasywnych znajdziemy na stronie okna-internorm.pl.
Osoby ceniące bezpieczeństwo z pewnością nie raz spotkały się z określeniem „okna antywłamaniowe”. Ten typ okien dedykowany jest dla osób, które pragną podnieść poziom swojego bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, że okna antywłamaniowe podzielone są na 6 klas RC. Jest to współczynnik określający odporność konstrukcji na konkretne rodzaje działań, takich jak próby podważenia, uderzanie lekkimi narzędziami, uderzanie ciężkimi narzędziami, etc. Musimy pamiętać, że wszelkie atesty dodawane do takich okien powinny być całościowe, a nie tylko na wybrane elementy. Warto także uświadomić sobie, że żadne okno antywłamaniowe nie da nam 100% pewności zabezpieczenia naszego mienia przed włamywaczami.

Okna panoramiczne, aby lepiej widzieć świat!

Chętnie wybieranym rodzajem okien są okna panoramiczne. Najlepiej sprawdzają się one w przypadku domów umiejscowionych w pięknych regionach. Okna pozwolą na jednak nie tylko lepiej widzieć świat, ale także wpuścić więcej naturalnego światła do wnętrza.

Tags: , , ,
https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/ https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ live url