poniedziałek, 27 maja, 2024

Sauna bardzo często kojarzy się ze specjalnie wydzielonymi pomieszczeniami na basenie. Przy okazji kąpieli w wodzie, można skorzystać również kąpieli w gorącej atmosferze. Jednak czasami warto o wiele częściej korzystać z jej zalet.

Dla kogo domowa sauna fińska?

W pewnym sensie dla każdego, kto potrzebuje dostępu do relaksu w miejscu zamieszkania. Nie trzeba wtedy nigdzie wyjeżdżać. Nic nie zastąpi komfortu, jaki można mieć tylko w domowych warunkach. Wiele osób wstydzi się swojej nagości, a właśnie przecież bez ubioru powinniśmy przebywać w tak gorącym pomieszczeniu. Sauna fińska do domu z całą pewnością przyda się wtedy, kiedy choruje ktoś z domowników na przykład na astmę, układ krążenia, bóle reumatyczne lub mięśniowe. Nie da się również ukryć, że ta gorąca przestrzeń pomaga w pozbyciu się toksycznych związków z organizmu i będzie korzystna dla każdej osoby pragnącej zdrowotnych zmian.

Sauna fińska do domu – czy to skomplikowane?

Faktem jest, że najlepiej zaplanować jej instalacje już na etapie budowy. Po prostu łatwiej wtedy ją podłączyć i wygospodarować przestrzeń. Jednak często bywa tak, że planujemy jej posiadanie już wiele lat po budowie. Wtedy również nic straconego, ponieważ gotową kabinę można zakupić. Można ją również wybudować we własnym zakresie pamiętając o zapewnieniu wszystkich czynników potrzebnych do jej poprawnego działania.

Działanie sauny fińskiej.

W takiej saunie musi być koniecznie wygospodarowane miejsce na piec oraz drewniane ławki. Zwykle temperatura w niej wynosi 80-120 stopniu. Nieco wyższa niż w standardowej saunie suchej. Panująca wilgotność jednak jest bardzo podobna i wynosi około 15%. Aby w pełni skorzystać z jej zdrowotnych właściwości należy przebywać w niej od 8-12 minut. Po tym okresie czasu trzeba schłodzić ciało. Taki zabieg wpływa pozytywnie na ciała hartując je i pobudzając skórę do działania, które polepsza metabolizm. Ponadto tym samym spłukujemy wypocone w swojej domowej saunie wszystkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Nie możemy pozwolić, aby ponownie wniknęły w nasz organizm. Utrata zanieczyszczeń pobudza nie tylko ciało, lecz również umysł, który lepiej koncentruje się na wykonywaniu poszczególnych działań w ciągu dnia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Tags: ,
Stolik nocny z półką w stylu loft Wysoki stolik do kuchni https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/