sobota, 20 kwietnia, 2024

W biznesie przewozowym wiele firm walczy o uzyskanie jak najekonomiczniejszego przewozu. W dzisiejszych czasach wydatki tylko rosną dlatego firmy oszczędzają gdzie mogą. Biorąc jeszcze pod uwagę ceny paliwa firmy niejednokrotnie trudno wiążą koniec z końcem. Przykładem zoptymalizowania przewozu może być ciągnik low deck. To rodzaj podwozia ciągnika siodłowego, który posiada obniżone siodło. Co daje taki zabiegi dlaczego warto się nim zainteresować?

Czym jest i co zapewnia ciągnik siodłowy low-deck?

Ciągnik siodłowy low-deck jest specjalistycznym samochodem, który posiada specjalnie obniżone siodło. Oznacza to, że fizycznie jest niżej położony na płaszczyźnie mogąc podwyższyć wysokość własnej naczepy. Wykorzystuje się to w łatwy do przewidzenia sposób – większa naczepa równa się większe możliwości przewozu towaru za jednym transportem. W wyniku takiego transportu przedsiębiorca oszczędza pieniądze wydane na paliwo, ale również opłacanie kierowcy, który musiałby wykonać większą liczbę kursów.

Jednak cena za ciągniki low-deck nie jest tak niska. Mowa tutaj między innymi o mocniejszej eksploatacji opon czy trudności z prowadzeniem pojazdu. Eksploatacja opon jest mniejsza poprzez sam ich rozmiar. Mniejsze opony oznaczają zwiększenie ich kontaktu z asfaltem, a co za tym idzie intensywniejsze ścieranie bieżnika. Prowadzenie również jest trudniejsze – manewrowanie w wąskich uliczkach, wykonywanie ostrych zakrętów czy wjeżdżanie na krawężniki wymaga nieco wprawy. Jednak doświadczony kierowca poradzi sobie z takimi warunkami jazdy. Musi tylko zwrócić na nie większą uwagę.

Podsumowanie 

Jak widać ciągniki siodłowe low-deck posiadają sporą ilość zalet. Zdecydowanie korzystając z zleceniodawców, którzy doładowują naczepy z góry na dół warto rozważyć wprowadzenie ciągników low deck do swojej firmy. Giełda DBK jest miejscem, w którym można zdobyć wysokiej jakości ciągniki low-deck za rozsądną cenę. Wystarczy jedynie wejść na stronę dealera i sprawdzić aktualne oferty.

Tags: ,
live url https://szczecinek.com/artykul/analiza-rynku-porownywarek/1534363 https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/