sobota, 20 kwietnia, 2024

Projektując ogród czy nowoczesny taras, myślimy zazwyczaj wyłącznie o eleganckich i wygodnych meblach. To błąd – jednym z elementów, które powinniśmy wykorzystać, są nowoczesne pergole ogrodowe. Czym są pergole? Jak są tworzone? Czy ich wznoszenie jest trudne?

Pergola ogrodowa – skuteczna ochrona przed słońcem

Odpoczynek w ogrodzie czy na tarasie to doskonały sposób na letni czas. Piękna pogoda oraz otoczenie zieleni sprawią, że możliwe stanie się podładowanie wewnętrznych akumulatorów. Szukając inspiracji na niebanalną przestrzeń wypoczynkową, warto skupić się nie tylko na wygodnych meblach, ale też elementach, które pozwolą osłonić się przed silnym słońcem. Do niedawna w ogrodach królowały parasole ogrodowe, dzisiaj coraz częściej kupowane są nowoczesne pergole. Pergole ogrodowe to konstrukcje wznoszone modułowo z elementów aluminiowych – materiał ten jest zabezpieczony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i korozją. Zintegrowana rynna pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb przestrzeni wypoczynkowej. Na szczycie pergoli instalowany jest dach wykonany z aluminiowych lameli. Lamele mogą obracać się wokół własnej osi, dzięki czemu użytkownik może decydować o ich ustawieniu o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Inspiracje związane z pergolami znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy.

Pergola uzupełniona o funkcjonalne dodatki – rolety boczne i frontowe

Czy wiesz, że ogrodowa pergola może być uzupełniona o rolety boczne i frontowe? Zadaniem rolet jest przede wszystkim chronienie użytkowników przed silniejszymi powiewami wiatru, ale też promieniami zachodzącego słońca, które mogą oślepiać. Rolety ochronią też prywatność i skryją użytkowników przed spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów.

 

 

Tags: ,
Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju https://www.tvsudecka.pl/publikacje/28703 live url