czwartek, 25 lipca, 2024

Niewielkie tarasy to wbrew pozorom idealne miejsce na stworzenie przestrzeni wypoczynkowej. Szczególnie teraz, latem, warto pomyśleć o aranżacji tego miejsca i cieszyć się w wolne dni słońcem i piękną pogodą. Jakie elementy powinniśmy wybrać? Co okaże się niezbędne, a z czego możemy zrezygnować?

Leżaki tarasowe i sofy na taras

Podstawą w urządzaniu tarasu jest oczywiście zadbanie o czystość i usunięcie wszelkich zbędnych przedmiotów. Problem ten dotyczy przede wszystkim osób, które na tarasach i balkonach lubią składować doniczki. Ważne jest także zadbanie o podłogę – na tarasie warto wyłożyć nowe linoleum lub też deski kompozytowe. W przypadku tego pierwszego jego czyszczenie nie będzie problematyczne. Deski nadadzą jednak powierzchnie naturalnego, przyjemnego wyglądu.

Meble na mały taras – jakie wybrać?

Jakie meble wybrać? Dysponując niewielkim tarasem nie musimy decydować się od razu na cały komplet wypoczynkowy. Dobrym rozwiązaniem będą leżaki tarasowe, dzięki którym możemy nie tylko wygodnie usiąść, ale również położyć się. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną czytać książki na tarasie czy też raczyć się herbatą. Leżaki powinny być odpowiednio profilowane i wykonane z trwałych materiałów – dzięki temu będziemy mieć pewność, że produkt zostanie z nami na długie lata.

Drugim interesującym rozwiązaniem są sofy na taras – wygodne, komfortowe i pasujące do niewielkich stolików. Taki zestaw pozwoli nam cieszyć się herbatą czy kawą na świeżym powietrzu.

Jak urozmaicić przestrzeń tarasową?

Poza dopasowanymi do naszych potrzeb meblami tarasowymi warto również zainteresować się roślinami, najlepiej kwitnącymi. Nic lepiej nie ozdobi tej przestrzeni niż naturalne kwiaty czy sadzonki ziół. Warto także zaopatrzyć się w nawozy i dobrą ziemię, aby jak najdłużej móc cieszyć oczy zielenią na tarasie.

Tags: , , , ,
https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ zobacz https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/