poniedziałek, 27 maja, 2024

Odmładzające działanie osocza bogatopłytkowego to jedno z największych odkryć medycyny estetycznej z ostatnich lat. Okazuje się, że ta cenna substancja, znajdująca się w krwi człowieka, ma silne właściwości regeneracyjne, dzięki czemu po wstrzyknięciu pod skórę pobudza odnowę komórkową i przywraca młody wygląd. Co warto wiedzieć na temat zabiegów osoczem bogatopłytkowym?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nazywana jest inaczej wampirzym liftingiem. Podczas zabiegu wykorzystuje się nie samą krew, a jedynie odwirowane z niej osocze bogate w płytki i czynniki wzrostu – tłumaczą specjaliści z Kliniki La Perla w Krakowie. Substancja ta ma postać żółtego, przezroczystego płynu. Dzięki bogactwu składników aktywnych osocze bogatopłytkowe ma wpływ na gojenie i regenerację skóry, a tym samym – na jej odmłodzenie.

Osocze bogatopłytkowe określane jest czasem jako alternatywa dla kwasu hialuronowego. Tymczasem są to dwie różne substancje o odmiennych właściwościach. Kwas hialuronowy jest wypełniaczem. Natomiast osocze bogatopłytkowe nie wypełnia zmarszczek, a swoje działanie opiera na pobudzaniu procesów regeneracyjnych, polegających m.in. na zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny przez fibroblasty (komórki skóry). Dzięki temu zmarszczki zostają naturalnie spłycone, a skóra ulega wygładzeniu i napięciu.

Jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Wampirzy lifting rozpoczyna się od konsultacji w celu wykluczenia przeciwwskazań. Następnie lekarz pobiera odpowiednią ilości krwi z żyły łokciowej Pacjenta. Procedura jest mało bolesna – przypomina pobieranie krwi do badań laboratoryjnych. Zawartość ampułki wędruje do specjalnego urządzenia, gdzie zostaje odwirowana, aby uzyskać koncentrat osocza. Płytki krwi występują w nim w kilkukrotnie większym stężeniu.  

Kolejnym etapem jest wstrzykiwanie otrzymanej substancji w wybrane obszary skóry. W tym celu specjalista posługuje się metodą mezoterapii igłowej. Może to wymagać lekkiego znieczulenia skóry przy pomocy specjalnej maści. Osocze bogatopłytkowe podawane jest w kilku punktach na twarzy. Efektem ubocznym jest zaczerwienienie, które utrzymuje się maksymalnie kilka dni.

Korzyści z wampirzego liftingu

  • Rewitalizacja skóry – osocze bogatopłytkowe to odżywczy preparat dla naszej skóry, który pobudza naturalne procesy regeneracyjne i przyczynia się do poprawy kondycji skóry. Stymuluje produkcję włókien kolagenowych i naczyń krwionośnych, regenerację blizn i nawilżenie skóry.
  • Redukcja zmarszczek – wampirzy lifting można wykonać w każdej części twarzy w celu spłycenia zmarszczek na czole, policzkach, pod oczami czy wokół ust.
  • Leczenie łysienia – osocze bogatopłytkowe wstrzyknięte w skórę głowy pobudza włosy, będące w fazie uśpienia i stymuluje ich wzrost.
  • Długotrwałe efekty – korzystne działanie osocza bogatopłytkowego widoczne jest już po kilku dniach i utrzymuje się przez co najmniej 6 miesięcy. Zabieg można powtarzać, utrwalając i przedłużając pozytywne rezultaty.
  • Hipoalergiczność – dzięki temu, że osocze bogatopłytkowe jest substancją autologiczną, nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia alergii czy innych niepożądanych reakcji u danej osoby.
  • Procedura medyczna – wampirzy lifting jest zabiegiem iniekcyjnym, a więc powinien być wykonywany przez lekarza, posiadającego odpowiednie uprawnienia.

Jeśli szukasz kliniki medycyny estetycznej, wykonującej zabiegi osoczem bogatopłytkowym, odwiedź tę stronę.

Tags: ,
Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10000 milliseconds with 20665 bytes received
https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ live url https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/