czwartek, 25 lipca, 2024

Era zimnych, minimalistycznych aranżacji dobiega końca! Architekci coraz chętniej odchodzą od materiałów wnoszących do wnętrz niemal laboratoryjną czystość i chłód na rzecz cieplejszych surowców. Niekwestionowanym hitem w modnych salonach, kuchniach i sypialniach są meble z rattanu. Czym charakteryzują się modne meble wyplatane z azjatyckiego surowca? Sprawdź!

Nowoczesność spotyka naturę

Meble rattanowe od kilku sezonów cieszą się ogromnym zainteresowaniem trendsetterów pragnących mieszkać ciekawie i modnie. Wyplatane z azjatyckiego surowca meble i dodatki doskonale komponują się z wnętrzami utrzymanymi w niemal każdej stylistyce, począwszy od stylu kolonialnego, poprzez rustykalny, na skandynawskim kończąc. Wzbogacenie minimalistycznej kompozycji o krzesła albo lampy z rattanu to doskonały sposób na przełamanie chłodu aranżacji i wniesienie do wnętrza nieco naturalności. Proponowane przez czołowych producentów meble w niczym nie przypominają swoich poprzedników, które popularne były kilkadziesiąt lat temu. Modne obecnie meble są niebanalną mieszanką geometrycznej prostoty z naturalnością.

Rattanowe meble do ogrodu

Rattanowe meble są mile widziane nie tylko w urządzonych ze smakiem mieszkaniach, ale również ogrodach. Czy można wyobrazić sobie lepsze towarzystwo dla kwitnących kwiatów, soczystej trawy i bujnych krzewów, niż wyplatane w całości z  naturalnego surowca krzesła, stoły lub kanapy? Meble rattanowe doskonale sprawdzą się w ogrodach inspirowanych stylem rustykalnym, francuskim albo angielskim. Aby rattanowy komplet w nienagannym stanie służył w ogrodzie przez wiele lat, warto w czasie załamania pogody i w okresie jesienno-zimowym zabezpieczać go w suchym miejscu.

Tags: ,
https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/ zobacz Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft