czwartek, 20 czerwca, 2024

Coraz większa ilość Polaków decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia, które może obejmować nie tylko nasze życie czy mienie, ale również zdrowie czy podróże turystyczne. Nie sposób też nie wspomnieć o obowiązkowych ubezpieczeniach dla posiadaczy samochodów. Wszystkie te opcje wymagają od nas pewnego rozeznania i wiedzy. Jak samodzielnie wybrać odpowiednie ubezpieczenie i cieszyć się komfortem?

Ubezpieczenie OC samochodowe – co musimy o nim wiedzieć?

Czy wiesz, że obowiązkiem posiadacza samochodu jest coroczne wykupowanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC)? Ubezpieczenie takie pozwala na pokrycie wszelkich szkód powstałych z naszej winy na drodze. Ubezpieczenie to znajdziemy u wszystkich prywatnych ubezpieczycieli, a jego cena będzie zależna od kilku czynników: wieku i modelu samochodu, pojemności silnika, naszego wieku oraz stażu za kierownicą. Szukając ubezpieczenia dobrym pomysłem jest skorzystanie z wyszukiwarki mfind.pl, która znajdzie dla nas najbardziej korzystne oferty cenowe i pozwoli od razu skontaktować się z danym przedstawicielem firmy.

Ubezpieczenie zdrowotne – czy konieczne?

Coraz więcej osób decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w prywatnych firmach ubezpieczeniowych. Takie ubezpieczenie sprzedawane jest jako pakiet, który opłacamy co miesiąc. W zależności od wielkości pakietu możemy korzystać z pomocy kilku lub kilkunastu specjalistów. W podstawowych pakietach znajdziemy pomoc internisty, trzech specjalistów, kilka zabiegów pielęgniarskich oraz badań laboratoryjnych.

Zaletą ubezpieczeń zdrowotnych prywatnych jest możliwość szybkiego zarejestrowania się do lekarza. W przypadku internisty wizyty planowane są na ten sam dzień lub kolejny, na konsultację ze specjalistą poczekamy około tygodnia.

Tags: ,
https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/