poniedziałek, 27 maja, 2024

Histerektomia, czyli chirurgiczne usunięcie macicy jest drugą po cesarskim cięciu najczęściej wykonywanym zabiegiem ginekologicznym. Co roku w Polsce wykonuje się około 60 tysięcy zabiegów histerektomii.

Na czym polega zabieg histerektomii?

Histerektomia jest zabiegiem operacyjnym, który polega na całkowitym usunięciu macicy. Wyróżniamy 4 typy histerektomii:

  • Histerektomia częściowa, która polega na usunięciu wyłącznie trzonu macicy.
  • Histerektomia całkowita polegająca na usunięciu całej macicy, czyli szyjki i trzonu macicy.
  • Histerektomia całkowita z usunięciem przydatków, w której usuwa się nie tylko całą macicę, ale również jajniki z jajowodami.
  • Histerektomię radykalną. Ta z kolei polega na całkowitym usunięciu macicy wraz z górną częścią pochwy oraz okolicznymi węzłami chłonnymi. Ten rodzaj histerektomi stosowany jest najczęściej we wczesnym stadium raka szyjki macicy.

Oferta szpitala Medfemina

Szpital Medemina we Wrocławiu to prywatna placówka, która specjalizuje się w takich zabiegach jak usuwanie macicy, usuwanie endometriozy, mięśniaków macicy, torbieli, operacjach nietrzymania moczu, oraz pozostałym zakresie operacji ginekologicznych. Sprawdź naszą ofertę – usuwanie macicy.

Tags:
zobacz https://goldavocado.pl/ogrzewanie-tarasowe-gazowe-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdej-przestrzeni/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/