czwartek, 25 lipca, 2024

Chcąc zaprojektować wymarzoną przestrzeń tarasową przede wszystkim skupiamy się na wygodnych i dopasowanych do potrzeb meblach. Chcąc jednak, aby przestrzeń wypoczynkowa posłużyła nam dłużej niż tylko wiosną i latem warto wybrać promiennik gazowy, który poprawi komfort i zmieni nasze podejście do wypoczynku na świeżym powietrzu. Co warto wiedzieć o promiennikach i jak wykorzystać je na naszych tarasach czy w ogrodach?

Czym jest promiennik gazowy?

Promiennik gazowy na pewno kojarzymy z licznych ogródków restauracyjnych, które w okresie jesieni i zimy w ten sposób mogą dalej oferować miejsca na zewnątrz. Nowoczesny promiennik ciepła emituje ciepło nawet na odległość 5 metrów, przez co możliwe jest stworzenie przyjemnej atmosfery i zapewnienie komfortu cieplnego nam i gościom. Promiennik gazowy rekomendowany na domowy taras czy do ogrodu to urządzenie niezwykle proste w obsłudze, jak również bezpieczne w użytkowaniu. Dzięki zastosowaniu materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia czy zmienne warunki atmosferyczne nie musimy się martwić o jego ochronę.

Promiennik gazowy i inne elementy na tarasie

Kluczem do stworzenia wygodnej przestrzeni wypoczynkowej jest dobranie takich elementów, które dopasowane będą do naszych indywidualnych potrzeb. Podstawą są oczywiście meble – producenci zaproponują nam meble technorattanowe, rattanowe, meble tworzone z materiałów syntetycznych, meble modułowe. Prostym sposobem na urozmaicenie takich kompletów są poduszki czy pledy, które dodatkowo podniosą poziom komfortu. Urozmaiceniem przestrzeni mogą być też parasole ogrodowe, które w ciągu upalnych dni skutecznie ochronią nas przed promieniowaniem UV. Parasole osadzane są na różnorodnych podstawach, w tym również podstawach na niewielkich kółkach.

 

 

Tags: ,
Komplet stolików kawowych zobacz Industrialna konsola z półką do przedpokoju