czwartek, 20 czerwca, 2024

W domach bardzo modne są obecnie gresy, parkiety, a do łask powracają wykładziny. Wszystkie te powierzchnie narażone są na zarysowania wskutek przesuwania mebli. Najwięcej śladów może powstać przy użytkowaniu krzeseł na kółkach. Na szczęście są specjalne maty ochronne.

Maty ochronne – przeznaczone na parkiet czy też gres

Posiadając w domu biurko i krzesło na kółkach, które stoi bezpośrednio na podłodze trzeba ją ochronić przed zarysowaniem. Doskonale egzamin zdadzą maty ochronne wykonane z polipropylenu bądź poliwęglanu. Na drewnianą podłogę można wybrać maty transparentne, albo z drukiem UV. Jeśli zależy nam na naturalnym wyglądzie możemy wybrać druk z wzorem przypominającym drewnianą podłogę. Podobnie w przypadku gresu, warto zainwestować w takie zabezpieczenie, choć w tym wypadku ryzyko powstania trwałych śladów jest znacznie mniejsze.

Maty ochronne również na plamy

Zabezpieczenie podłogi jest również istotne w przypadku, gdy pracujemy przed komputerem i często spożywamy przy nim posiłki oraz pijemy zimne i ciepłe napoje. Maty przygotowane są na różnice temperatur, dlatego gorący napój im nie zaszkodzi. Podłoga drewniana mogłaby już na tym nieco ucierpieć. Największy problem jest jednak kiedy posiadamy wykładzinę. Choć to bardzo trwały materiał i często odporny na rozciąganie, to jednak po długim czasie użytkowania nie można uniknąć przetarcia w miejscach, w których przesuwamy się na krzesłach na kółkach. Dlatego w tym przypadku również przydadzą się maty ochronne, wyposażone w specjalne przyssawki dzięki którym trzymają się stabilnie na wykładzinie. Dzięki temu nawet długi czas spędzany przed komputerem, czy to w ramach pracy czy grania w gry komputerowe nie zaszkodzi wyglądowi wykładziny.

Maty wyciszające – niezbędne w domu

Maty ochronne mają również działanie wyciszające. Przydatne jest to w sytuacji, gdy w pokoju obok śpi dziecko, którego nie chcemy. Dźwięk przesuwania krzesła, szczególnie na twardej podłodze bez zabezpieczeń, ale również wykładzinie generuje spory hałas, który może zakłócać spokój innych domowników. Zatem jest to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które wykonują pracę po godzinach bądź pracują w porze nocnej i chcą robić przy tym jak najmniej hałasu.

Pośród szerokiej oferty mat ochronnych można znaleźć wiele wzorów i kolorów. Zatem taką matę można dopasować do charakteru aranżacji. Do pokoju dziecka można wybrać matę z florystycznymi bądź animowane. Maty ochronne można wykorzystać w salonie, gdzie stoi biurowe krzesło, ale mogą sprawdzić się również w kuchni, np. tam, gdzie stoją hokery.

Więcej informacji znajdziesz na stronie maty ochronne

Tags: ,
Dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft zobacz wiecje zobacz