czwartek, 20 czerwca, 2024

Stworzenie przyjemnego i funkcjonalnego tarasu nie powinno być dla nas dzisiaj wyzwaniem – wybierając odpowiednie meble i dodatki bez trudu stworzymy przestrzeń idealną do odpoczynku czy wspólnego spożywania posiłków z rodziną. Jakie elementy wybrać, aby mieć pewność, że to dobra inwestycja na przyszłość? O czym pamiętać podczas wyboru mebli i dodatków?

Kluczowe są tworzywa!

Zmienność pogody nie jest dla nas niczym nowym – szczególnie w Polsce. Po chłodnej zimie następuje czas coraz cieplejszych dni. W okresie lata temperatury sięgają naprawdę wysoko, aby w okresie jesieni znacząco spaść do pierwszych przymrozków. Duże amplitudy temperatur sprawiają, że meble wykonane z plastiku zaczynają pękać – warto więc zainteresować się tworzywami o większej odporności. Producenci proponują nam meble wykonane z technorattanu oraz aluminium, których nieporowata struktura to idealne rozwiązanie. Takie meble nie chłoną brudu ani wilgoci, więc ich czyszczenie zajmuje wyłącznie chwilę.

Ochrona przed silnym promieniowaniem słonecznym

Ciekawym i funkcjonalnym dodatkiem na taras okażą się pergole tarasowe. Czym są? Pergole to nic innego jak nowoczesne zadaszenie tarasu, które pozwala na skuteczna ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Pergole konstruowane są w taki sposób, aby poprzez jak najmniejsza ilość podpór móc zadaszyć jak największy obszar tarasu. Sama konstrukcja wznoszona jest na aluminiowych, malowanych proszkowo profilach. Takie tworzywo jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Elementy łączone są w taki sposób, aby opierać się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h.

W przypadku pergoli ważne jest zadaszenie – może być one tworzone z dwóch materiałów. Pierwszy to aluminium – zadaszenie lamelowe tworzone jest z profili aluminiowych, obracających się pod pewnym kątem. Zadaszenie takie nie nagrzewa się pod wpływem promieni słonecznych, przez co możemy być pewni, że w cieniu pergoli panować będzie przyjemny chłód. Drugi rodzaj zadaszenia wykonywany jest z tkanin poliestrowych.

Tags: , ,
live url https://6krokow.pl/-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-przewodnik-krok-po-kroku/ zobacz